Czy ram będzie współpracował?

Witam. Mam taki problem że planuje zakup pamięci ram i nie wiem czy będą ze sobą owe kości wsupółpracowały.

Obecnie posiadam 2x1gb Patriot 800mhz cl4 http://allegro.pl/item486157313_patriot … _dual.html i planuje dokupić 2x1gb a-data 800mhz cl4 http://allegro.pl/item488579615_a_data_ … x1024.html

Ja bym na twoim miejscu dokupił pamięć taką samą jakom masz w komputerze. Unikaj mieszania firm i typów pamięci zaoszczędzisz sobie kłopotów które mogą a nie muszą wystąpić.

Kup 2x1 Patriot 800mhz cl4, sprawdź co pisze na kościach które posiadasz i kup identyczne.

Dzięki za odpowiedź ;] W sumie nie duża różnica cenowa to nie ma co ryzykować nie pomyślałem :stuck_out_tongue:

niesmiertelne pytanie masz system oper. 32 -bitowy czy 64 -bitowy jeżeli to 1 (32 bitowe systemy nie adresują więcej jak 3-3,25 Gb) to albo rezygnuj z zakupu lub tylko 1Gb.

Jak jest perspektywa i możliwość zainstalowania systemu 64bitowego w przyszłości (czyli ten komputer będzie normalnie używany przez co najmniej 2lata), to bierz kolejne 2GB, a nie 1GB.

mam xp 32bit wiem ze obsługuje jedynie 3gb z hakiem ;p ale mi tam nie przeszkadza niedługo wyjdzie win7 to sobie zainstaluje 64 ;] wole żeby się marnowało niż miał iść na viste

fufus , na viście 32bitowej nie wykryje więcej pamięci niż na xp32bitowym, tak więc nie jest vista opcją w tym przypadku.

Wykryć to może i może, gorzej z zaadresowaniem (wykorzystaniem) całości. :slight_smile:

Jak jest perspektywa Windowsa 7 64bit na tym komputerze to nie baw się w dokupowanie 1GB pamięci, tylko od razu 2x1GB tych samych pamięci (chyba Patriot llk, więc też pamięci porządne).

A czy ja coś pisze o viscie 32 ;/ napisałem że wiem ze xp 32bitowy mi nie wykorzysta 4gb bo po prostu ograniczenie 32bitów, a że wolę żeby mi się 1gb marnował niż iść na vistę 64, i że poczekam sobie na win7, czytaj ze zrozumieniem

ram już można tak powiedzieć ze kupiłem (po niedzieli kupuje 2x1gb patriota ;)) temat można zamknąć :stuck_out_tongue:

Nie było to zdanie jednoznaczne, a wiele osób sądzi że 32bitowa vista potrafi zaadresować więcej ramu od xp, dlategoteż uprzedzałem wielce prawdopodobne fakty :stuck_out_tongue:

Wybaczam ci :slight_smile: ale ale podobno w viście da się włączyć instrukcje PAE ale nie wiem jak to się ma w praktyce ;] pewnie wcale nieopłacalne jest xD

fufus , W XP też się da ale implementacja jest kiepska. PAE działa sprawnie na Serverze 2003/2008 i na wszelkich linuxach.

a jeszcze mam takie pytanko off topic ;] Jak ma się teraz wydajność visty x64 do xp ;]? co prawda widziałem ją ostatni raz jakoś koło premiery sp1 to było skaranie boskie. ciekawe jak teraz pytam z czystej ciekawości :slight_smile: (prosił bym o opinie kogoś kto testował a nie odesłanie do jakiegoś arta. ;p)

mialem podobny problem. chcialem dokupic ram. w kompie mam goodrama, chcialem kupic kingstona. wszyscy doradzali, by kupic tej samej firmy. zrobilem tak i nie zawiodklem sie. mam teraz 1,5 gb ram, i zaoszczedzilem 100 zlotych :stuck_out_tongue:

Sorki za upierdliwość ale jeszcze jedno pytanko. Pojawił mi się przed zamówieniem przypływo gotówki i moge mieć 4gb (bym miał 6) więc już by się szykowała przesiadka na viste x64. i tu pytanie czy lepiej będzie chodziła vista z 6gb ram czy xp i ile tam on może wykorzystać :stuck_out_tongue: Reszta podzespołów jak w podpisie ;]

Ledwo 2GB w będziesz w stanie teraz wykorzystać, a Ty chcesz się pchać w 6GB? Dokup drugie tyle pamięci tych samych co masz (widzę, że ładnie się u Ciebie podkręciły) i możesz wziąć Vistę 64bit - przyrost wydajności niewielki (jeżeli czasami nie spadek), ale jednak w pełni skorzysta z tych 4GB (w razie czego na przyszłość, bo teraz jak ponad 2GB wykroczysz lekko to będzie maks).

miałem kupować 2gb ale za to zapłacę 115-130zł a za 4gb zapłacę 180zł więc 50zł drożej a 2x więcej to się opyla :stuck_out_tongue: a jak programy się na x64 sprawują?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4601-18 - widać jak się sprawują programy na 64bitach (pomijając fakt, że procesory nie są tak na prawdę 64bitowe).

Adalbert , Niema jednoznacznej definicji “ilobitowy jest dany układ elektroniczny”. 64bitowe procesory potrafią przyjmować 64bitowe instrukcje i dane więc są 64bitowe, koniec.

Jeżeli operacje odbywałyby się w blokach po 64bity, to wtedy mógłbym nazwać taki procesor 64bitowy, ale tak nie jest i jak dla mnie to te obecne procesory są 32bitowe z 64bitowymi rozszerzeniami - jeszcze daleko do procesorów 64bitowych…