Czy recovery z toshiba pójdzie na lenovo?


(Slawek Master) #1

witam

padł mi dysk na laptopie lenovo

jeżeli zrobię płyty recovery z toshiba to czy będę mógł bezproblemowo zainstalować viste na nowym dysku czy jakoś zorientuje się że to nie toshiba ?

oczywiście posiadam klucze visty na obu laptopach.


(niezDarek) #2

viste może zainstalujesz ale sterowników już nie


(Slawek Master) #3

no ale jak zgram na płytkę sterowniki to chyba normalnie zainstaluje ?


(MaRa) #4

Nie powinno pójść, raczej płyty recovery rozpoznają markę.

Zresztą komputery mogą się różnić podzespołami (sterowniki) i dodatkowymi programami, np. narzędziowymi. Nawet jakby się udało przenieść, to system może sfiksować.

Proponuję nie próbować, w niektórych laptopach może to spowodować zablokowanie BIOS-u i możliwości instalacji systemu, nawet legalnego (np. w ASUS-ach jest coś takiego)

Płyty recovery nie posiadają kluczy, są na jakiś uniwersalnych kluczach producenta i nie wymagają aktywacji (dla majsterkowiczów- wyciągnięcie kluczy i instalacja z płytki nic nie da, bo system będzie się domagał aktywacji).

Zawsze można spróbować zdobyć płytkę instalacyjną i normalnie zainstalować, klucze wziąć z nalepki (Microsoft nie wiedzieć czemu niezbyt przychylnie na to patrzy, ale da się), sterowniki najnowsze ze strony producenta (najlepiej zgrać przed instalacją). Albo zgłosić się do serwisu producenta po nowe płytki recovery.


(fiesta) #5

Nawet jak by poszło (w co bardzo wątpię) to system będzie nielegalny.