Czy reklamować klucz Steam kupiony na Allegro

Kupiłem klucz Steam Borderlands: Game of the Year na Allegro (bez skanu klucza) klucz działa,lecz DLC nie działa,w związku z tym czy jest sens,pisać do Steam.

Bez skanu w supporcie STEAM mało zdziałasz, ale zawsze możesz napisać do sprzedającego na allego i opisać, że nie posiadasz DLC w zestawie. Do Steam teoretycznie ożesz napisać i poprosić o wyjaśnienie sprawy z kodem… ale mogą zażądać skanu, a jak nie podeślesz… nie wiem…

Ale i tak szykuj pieniążki na tą grę na STEAMie… Niestety kupno klucza na allegro to często ryzyko i następnie blokady…

Lepiej czekać na promocje bezpośrednio u nich na platformie… Np. L4D2 - 15zł na STEAM, na Allegro 19,00zł - nie dość, że taniej to masz pewność.

Sprzedający jest pewny,więc wiem ze nie mnie oszukał.Bo w Borderlands: Game of the Year masz 4 DLC dwa są wbudowane,do dwóch dostajesz kod,który aktywujesz w grze.Kody do 2 DLC dostarczył mi Steam (które są błędne) Widzę że będę musiał wydać 60 zł na DLC.Ja tylko raz,miałem złe przejścia (sprzedający cofnął wpłatę) na Steam.A Allegro sobie chwalę,bo wiele pieniędzy zaoszczędziłem a na Steam wiele razy przepłacasz.

Kody dostarczył Ci STEAM? To pisz.

Jaka jest różnica między Allegro, a Steam? Na Steam masz promocje, a na Allegro sprzedaje się po minięciu promocji trochę drożej niż sama promocja. Taka oszczędność:)

Empik,Saturn wersja pudełkowa tańsza niż Steam.A z tym co piszesz ( a na Allegro sprzedaje się po minięciu promocji trochę drożej niż sama promocja. Taka oszczędność:) )to nie jest tak jak piszesz w Humblebundle masz pakiet gier,w tym grę która na Steam kosztuje 50 zł a pakiet,kosztuje ciebie np.40 zł Jest wiele innych sposobów na oszczędności,między innymi np.Steam Giftsy,ja sam mam 2 gry które mógłbym sprzedać za 6.66 zl Steam liczy sobie za te gry 86 zł

W Humblebundle pakiet gier idzie kupić nawet za dolara xD Owszem są różnice w cenach, niestety przy mnie nie ma Empiku czy Saturna, a czasami doliczając koszty przesyłki Steam wychodzi taniej. Może źle określiłem pewną rzecz - bezpośrednio na Steam kupuje TYLKO po promocji :stuck_out_tongue_winking_eye: Nigdy nie kupuje przy zwykłych cenach - tutaj sklepy mają cenę bardziej dostosowaną do naszych realiów :slight_smile:

Napisz co wyszło z tym kodem? Napisałeś do gościa/Steama?

Napisałem do Steam i otrzymałem taką odpowiedź :

========= Please enter your reply ABOVE this line =========

Hello,

A staff member has replied to your question:

Hello Gracz,

Thank you for contacting Steam Support.

We apologize for the delay.

To find your CD Keys for Borderlands DLC, please right click “Borderlands” in the Library list and choose “View game CD Key.”

Please be aware that if you are unable to see your entire key at once, the product column, as well as the window itself, can both be resized. The column can be widened by dragging the black bar next to “Product Code”, and the window can be resized by dragging on the bottom right corner where the white dots appear

NOTE: The Secret Armory of General Knoxx and Claptrap’s New Robot Revolution DLC for Borderlands do not require a CD Key or separate activation in order to be played. When purchased, this content will be automatically downloaded and incorporated into the game.

Once you have your CD Key, please go to the folder:

C:\Program Files\Steam\steamapps\common\borderlands\Binaries\DLCSetup (DLCSetup2 for Mad Moxxi’s)

Run the DLCSetup.exe to see if you can properly activate the CD Key. Make sure to input the CD Key using capital letters.

This content will only be available in-game.

In order to access the content, you must be far enough in the main Borderlands campaign to use the fast travel system.

If you have further difficulty, please follow the link below for information to contact this game’s third party support team:

-The SecuROM team should be able to assist you in properly activating Dr. Ned or Mad Moxxi DLC.

-Questions about General Knoxx, and Claptrap’s Revolution should be directed to 2K Support.

Spróbowałem uruchomić DLCSetup.exe lecz się nie uruchamia,nie wiem dlaczego.A pisanie przez Steam o The SecuROM team should be able to assist you in properly activating Dr. Ned or Mad Moxxi DLC. to kompletne brednie,jak oni chcieli,aktywować DLC przez nie poprawny klucz.Kiedyś kupiłem DLC (poduszkowiec) od Steam do gry Just Cause 2 i ten dodatek,nie ukazywał się w grze.Napisałem do Steam a oni odesłali mnie na forum Steam.Z tego co obserwuje,oni mają gotowce,które ludziom podsyłają.Lecz jak masz nietypowy problem,zostajesz na lodzie.

https://support.securom.com/pop_borderlands.html

" Q: I cannot activate ‘Borderlands: The Zombie Island Of Dr. Ned’, ‘Borderlands: Mad Moxxi’s Underdome Riot’ or ‘Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx’

A: You can run a manual unlock.

Note: you need some PC / other device connected to the Internet.

Please download, extract and execute the Standalone Activation Tool for the DLC you need it: "

W tym miejscu masz pliki i wszytko opisane, mi pomogło.

Jak pisałem nie mogę aktywować DLC,bo mam nie poprawny klucz,żeby grę aktywować nawet ręcznie trzeba mieć poprawny klucz.

A skąd niby wiesz, że masz nie poprawny klucz?

Ja miałem podobną sytuacje, kupiłem na aledrogo klucz do GOTY, w steamie pokazały me się 2 keye do dlc. Prawdopodobnie problem pojawił się w związku z innym problemem który zdarza się z nieokreślonych powodów. W czasie uruchamiania gry nie odpalał się steam ( w sensie nie miałem do niego dostępu na shift+tab) więc prawdopodobnie nie mógł dlc aktywować automatycznie.

Przy wchodzeniu do dlc pojawiało się okno aktywacji (i to nie tak wprost, ja widizałem czarny ekran, a okno aktywacji było “pod spodem”, więc alt+tab albo ctrl+alt+del), przy wpisywaniu klucza wyskakiwał błąd, pojawiała się następnie aktywacja ręczna, która nic nie dawała.

Próbowałem, kombinowałem na dziesiątki sposobów. I wykminiłem, te programiki, które działają, trzeba któryś z nich uruchomić przed każdym uruchomieniem gry, Wrzuciłem je do katalogu

C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Borderlands\Binaries\DLCSetup i odpowiednio do DLCSetup2 - chociaż nie wiem czy tak się musi. zrobiłem ręczną aktualizacje i zadziałało.

Trzeba tylko pamiętać że jednocześnie działa tylko jedno dlc. Jeszcze jedna sprawa, na moim win 7 64bit nie mogłem uruchomić tych programików, ustawiłem tryb zgodności z xp sp3 i zaznaczyłem uruchom jako administrator, poszło. jak drugi raz próbowałem uruchomić znów nie chciało iść, odznaczyłem poprzednio zaznaczone opcje i w końcu poszło i tak w kółko.

Proces jest cholernie wkurzający, czasem trzeba go powtarzać bo nie zadziała, ale działa, bo mi zadziałał.

Ja miałem pewność że dlc działa bo od tego samego sprzedawcy kupił jednocześnie grę kolega. Jemu działał steam z poziomu gry i nie miał z tym żadnych problemów.

Myślę że nie ma bata żeby klucz ze steama był niepoprawny, w wersjach pudełkowych był błąd w serialach rzeczywiście, jeśli dobrze pamiętam trzeba było tylko O na Q zmienić, ale nie jestem pewny, nie chce mi się już tego sprawdzać, zresztą możliwe, że ktoś już o tym tutaj pisał.

Człowieku uwłaczasz mojej inteligencji,gdybym napisał wszystko,co przeprowadziłem musiałbym napisać elaborat wpisywałem klucz wpisywałem tam,gdzie się aktywuje DLC (osobny program - program mnie poinformował Kod Błędny) nawet wpisałem DLC - do aktywacji na Steam - Kod Błędny,a to co mi napisałeś o tych programach co trzeba uruchomić to już bardzo dawno temu zrobiłem (przed napisaniem postów), tylko że ten kod DLC nie uruchamiasz na STEAM.