Czy Reset trial do Kaspersky jest legalny?

Witajcie, natknąłem się na “reset triala” do Kasperskiego który kasuje klucze rejestru odpowiedzialne za wykrywanie czy KIS/KAV był instalowany i czy 30-dniowa wersja już się skończyła.

Czy takie coś jest legalne?

sla17 , nie jest legalny, licencja trial ogranicza na ile dni możesz w pełni korzystać z programu.

A np - wgrałem XP, zainstalowałem KIS, skończyła się licencja wrzucilem avasta!. Za rok zrobiłem formata, i mogę od nowa zainstalować KIS?

tak, na nowym systemie KIS się zainstaluje-ale to też chyba nie legalne poniewaz trial to zazwyczaj 30 dni i możemy TYLKO 30 DNI używać go ze free czyli tylko 1 raz :wink:

Czy choć chwilę zastanowiłeś się, zanim zadałeś to pytanie ??

Producent wypuszcza czasowo ograniczoną pełną wersję swojego softu, dla testów i ktoś wymyśla sposób na ominięcie ograniczeń wersji trial i niby to ma być legalne ??

Witam

@ sla17 pomijając naruszenie postanowień licencji o 30 dniowym korzystaniu, to dodatkowo ingerując w rejestry naruszyłbyś treść programu.

Treść programu? Przecież program kasuje wpisy w windowsowym rejestrze, a chyba kasowanie kluczy jest legane.

Dzięki za odp :wink:

Program zmienia treść rejestru generowanego przez KAV i robi to w ściśle określonym celu. Rejestr tworzony, zapisywany i zmieniany może być tylko przez program, który go wytworzył.

Ale w sumie nie ma to żadnego praktycznego znaczenia, bo i tak po upływie określonej w licencji ilości dni używałbyś programu nielegalnie, nie mając wykupionej legalnej kopii. A KAV ma na pewno inne zabezpieczenie (jak i większość programów :smiley: ), które w razie czego wszystko pokazuje w momencie kontroli…