Czy robić kopię dysku z Windows Vista?

Cześć. Mam takie pytanko kuzynka kupiła laptopa ASUS F5GL, i w tym laptopie jest zainstalowany oryginalny system Vista Home Premium i czy ma zrobić kopię zapasową dysku, w razie jakby laptop się zepsuł. Widziałem że są jakieś tam płytki ale nie wiem czy z Vistą? Proszę o info :slight_smile:

Dołączone płyty to pewnie są płyty Recover - do “odzyskiwania” systemu, czyli będzie w takim samym stanie jak przed instalacją (czytsy system) :slight_smile: Ewentualnie będzie ukryta partycja Recovery, z której mozna na nowo postawić system. Osobiście posiadam laptopa HP, w którym można było nagrać w razie awarii system, żeby potem szlo go zainstalować/przywrocić. Była to czynnośc jednorazowa (mozna było tylko raz wykonać kopie zapasową). W razie pytań pisze na forum. Napewno ktoś pomoże :slight_smile:

właśnie jest tam jakaś druga partycja ale widoczna i można w nią wejść ale ona jest pusta.

Ta druga partycja to zapewne, a raczej na pewno partycja Recovery Manager, z której w razie awarii systemu na twoim sprzęcie możesz od nowa postawić swój Windows na nowo.

Jeżeli producent laptopa nie dołączył kopii tej partycji na płytce, to raczej powinieneś zrobić sobie kopię tej partycji.

Witam

Ja również zakupiłem laptopa firmy ASUS i nie było dołaczonej plyty recorvery.

Wysłałem email do firmy ASUS z prośbą o przesłanie mi płytki z systemem. W odpowiedzi otrzymałem informację, iż potrzebują zdjęcie lub skan: dowodu zakupu, tabliczki znamionowej laptopa i naklejki z numerem seryjnym windowsa. Po zrobieniu zdjęć odesłałem załączniki na wskazany email i po tygodniu otrzymałem przesyłkę z płytką recorvery.

Tak więc pisz do Asusa.

Pozdrawiam

Piotrek

To jest druga partycja dysku podstawowego, ta przeznaczona na pliki użytkownika. Partycja Recovery (jeśli w ogóle jest) to jest partycją ukrytą. Zobaczysz ją za pomocą Narzędzi Administracyjnych lub za pomocą dołączonego oprogramowania ASUSa.

Patrz info wyżej i nie wprowadzaj w błąd.