Czy router TP-LINK tl-wr741nd jest routerem DSL?

Czy router TP-LINK  tl-wr741nd jest routerem DSL?

 

Miałem ten router podpięte do komputera i jestem z niego zadowolony, ale szukam jakiegoś tańszego odpowiednika.

 

Jeśli ten router jest routerem DSL to czy każdy router DSL będzie współpracował z moim internetem?

Jeżeli jest to DSL to nie powinno być problemu, z tym że np. Neostrada ma Annex A.

To jest zwykły router, bez wbudowanego modemu dsl czy docsis. Napisz jakie dokładnie masz łącze, bo producenci błednie nazywają routery routerami dsl.

Hej,

Generalnie tak, potocznie takie routery nazywane są urządzeniami DSL bądź xDSL, choć jest to nie do końca poprawne stwierdzenie. Urządzenia takie są używane głównie w przypadku sieci świadczonych przez operatorów kablówki (podłączane są wtedy do modemów dostarczanych przez operatora) bądź w sieciach osiedlowych. Tańszym zamiennikiem będzie na przykład Router TP-LINK TL-WR740N - na Allegro nowy egzemplarz można dostać w granicach 50 PLN.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A co chcesz wiedzieć konkretnego o łączu?

Hej,

Przede wszystkim jaki operator świadczy usługę i czy dostarcza on jakieś dodatkowe urządzenie sieciowe u Ciebie w mieszkaniu - na przykład UPC dorzuca modemy, do których można podłączyć bezpośrednio komputer bądź router.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam internet od lokalnego dostawcy: http://www.ar-net.com.pl/ ena/Umowa

Instalacja

Posiadam jeden z tych pakietów (nie pamiętam który) 

 

49941921717108552194.jpg

 

Nie dostałem, żadnych dodatkowych urządzeń, tyle, że założył antenę i podłączył zasilacz.

 

Pozdro Bartekchejman

I od zasilacza jest podpięty kabel od antenty, a drugi idzie do karty sieciowej Twojego komputera?

 

Jeśli tak to ten TP-LINK się najbardziej nada :wink:

Jeśli jest to antena i idzie kabel koncetryczny, to też się nada o ile ma odkręcane anteny i może działać jako AP Client, ale bardziej prawdopodobne jest, że ma zwykłą skrętkę na RJ-45, ale tego można się tylko domyślać, bo koledze ciężko napisać, że ma kabel taki, a taki, albo dać zdjęcie jak się nie zna na tym.

Mam kabel rj-45, a od zasilacza jeden kabel idzie do anteny a drugi do sieciówki.

 

A moja antena wygląda tak:

 

http://www.editer.pl/fotka/00530ea989ad24cfa2e234b467524a38_1.jpg

Czyli wymieniony przez Ciebie TP link spokojnie się nada, z tym że nie szukałbym tu oszczędności w postaci wymiany WR741ND na jeszcze tańszy odpowiednik, oba modele to budżetówki. Ja sam mam WR-841N i chętnie bym się go pozbył i kupił coś porządniejszego, bo lubi się przywiesić.

Dimatheus,

prawie każdy router który mi podałeś (tl-WR740N) ma przy nazwie dopisek DSL, ale mimo to będzie działał?

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tl-WR740N&search_scope=

Tak będzie działał. Opis jaki stosują producenci dotyczy routerów, które są zgodne z modemami dsl, HFC itp., które posiadają wyjście na skrętkę z RJ-45. W każdym razie, szukaj routera z portem WAN, który ma opis RJ-45.

Okey, dzięki, problem rozwiązany.

Temat do zamknięcia.

Hej,

Tak, ale nie chodzi o to, czy ma w nazwie DSL czy nie - bardziej o to, z jakiego łącza się korzysta. Bowiem termin DSL jest bardzo pojemny - podobnie jak termin komputer.

Jedna tylko uwaga w tym temacie - mam nadzieję, że nie spóźniona - router TP-Link TL-WR740N w wersji sprzętowej 1 i 2 posiada antenkę przymocowaną na stałe - nie da się jej odkręcić i podłączyć kabla do anteny zewnętrznej. Z tego co widzę po ustawieniach, nie ma on wprost możliwości pracy jako AP Client.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Okey. Dodam że ten reuter jest mi potrzebny po to aby mieć internet w telefonie (wi-fi) i w komputerze (lan) jednocześnie.

Więc jeśli tylko do tego mi potrzebny to na samym AP będzie chyba działać.

Jeśli będzie działać tylko na AP C proszę mnie poprawić.

Jeśli masz tylko jedno IP od ISP, to AP nie wystarczy, powinien to być albo router z wbudowanym AP, albo AP z funkcją routingu, no w każdym razie, coś co NATuje połączenie.

Hej,

 

Jeśli korzystasz z łącza radiowego, to najlepiej zainteresować się urządzeniami z dwoma osobnymi radiami WiFi - na przykład AirLive G.Duo. Ewentualnie zostanie podłączyć router po staremu i na komputerze postawić Hot Spot z karty WiFi.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Okey. Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania to uzupelnie ten temat.

Ta antena, która jest na zdjęciu to AP z adapterem PoE, więc wszystko idzie na skrętce. W tym przypadku nie potrzeba routera z dwoma modułami WiFi.