Czy rozgałęźnik mini Jack 3,5 mm wpływa na jakość dzwięku?


(Gregos31) #1

Chce podłączyć głośniki i słuchawki pod taki rozgałęźnik i do karty dźwiękowej zintegrowanej komputera tylko czy nie osłabi to jakości dźiwięku i czy może dojść jak w przypadku usb do przepalenia wejścia?


(neo10) #2

Jedynie po rozdzieleniu stracisz na pewno moc/głośność na obu wyjściach ale raczej niewiele

polecam ogólnie rozdzielacze na kablu nie te buble plastikowe :wink: coś w tym stylu


(scripter1) #3

Będzie strata mocy a tym samym i jakości ale spowodowana nie samym rozdzielaczem co faktem rozdzielenia sygnału.

Z porządną kartą dźwiękową lub przy użyciu wzmacniacza nie powinno tak być ale karta zintegrowana ma za mało mocy.

Może raczej spróbuj podłączyć słuchawki i głośniki pod osobne gniazda karty i oba ustawić jako na tą samą funkcję (np. wyjście na głośniki stereo) jeśli oprogramowanie twojej karty ma taką opcję (karty Realtek mają).


(Lupa 14) #4

Przepraszam, że odświeżam po ponad 2 miechach, ale chyba nie warto pisać nowego tematu. Mam podobne pytanie, chcę kupić rozgałęźnik podpiąć go do zintegrowanej tak jak normalnie ma się głośniki i w to wpiąć dopiero głośniki a w 2 jack kabel 2 x męski jack-jack, leżał by on na biurku i był podpinany tylko raz na jakiś czas do telefonu. Cały manewr ma na celu podłączanie głośników do telefonu bez grzebania w kablach z tyłu. Jako iż to będzie rzadko używane, ale podłączone cały czas nie chce straty jakości/mocy sygnału. Czy sam kabel nie podpięty pod nic będzie bardzo osłabiał (wydaje mi się iż nie) i czy nie będzie zbierał jakiś szumów z wiatraków niepotrzebnych, które będą się przenosić na głośniki.


(Patrol) #5

Kup markowy kabel z rozgałęzieniem, rozgałęźniki powiem Ci szczerze są bardzo kiepskiej jakości (zwłaszcza te z Allegro), a straty w sygnale są bardzo duże - wiem po sobie.


(Lupa 14) #6

Myślałem o czymś takim http://www.komputronik.pl/product/12846 … hline.html http://www.komputronik.pl/product/12862 … _1_5m.html

A dodatkowe pytanie? Jak z możliwością zasilania przez usb na wyłączonym komputerze? Usb 3.0 przekazuje na wyłączonym komputerze 150 miliamper (przepinając usb 3.0 do 2.0 nie będzie straty napięcia chyba), ale to wszystko jest mało na zasilanie potrzeba 1A, słyszałem o jakiejś technologi szybkiego ładowania na nowych płytach ale nie wiem jak przy wyłączonym komputerze, moja płyta msi z77gd55 ma dosłownie miesiąc więc powinna to mieć :wink:

Chyba iż istnieje możliwość przekazania tego sygnału z jacka na micro usb razem z zasilaniem na raz takie mini USB OTG :slight_smile:

Dodane 30.04.2013 (Wt) 17:49

Opisałem to obrazkowo tak dla lepszego zrozumienia, drugi pomyśł wydaje mi się troche bez sensu, ale może to zadziała? https://www.dropbox.com/s/3gctoflj8emmh4d/haha.png


(Radek68) #8