Czy rozmowa przez Skype for linux będzie gorszej jakości niż na Windows?

Witam.

Wiem, że jakość rozmowy wideo zależy m.in. od przepustowości łącza, jakości kamerki itp., ale tutaj chodzi mi głównie o software. Czy rozmowa z tego samego sprzętu będzie podobnej jakości rozmawiając na wersji linuksowej i windowsowej Skype? Dlaczego pytam?

 

Ano dlatego, że Skype na Linux jak wiadomo jest jakoś wolniej rozwijany. Nie wiem czy brak ulepszeń nowszej wersji nie ograniczy moich możliwości podczas rozmowy wideo. Na linuksie wersja 4.3, na Windows już wersja 6.xx

 

Mógłby mi to ktoś krótko wyjaśnić?

Z tego co mi wiadomo, oba projekty są rozwijane równolegle, tyle, że numeracja jest nieco inna (ponieważ Skype dla Linuksa wszedł dużo później). Co do tematu, używam Skype na Windowsie i Linuksie, nie odczułem utraty jakości odbioru oraz wysyłu obrazu i dźwięku. Myślę, że jest to porównywalne w przypadku obu systemów.

Potwierdzam - nie będzie różnicy w jakości audio / video.

Ja tylko uzupełnię temat.

Numeracją nie ma co się przejmowć bo Skype dla linuxa mocno się różni wizualnie od wersji dla windowsa i stąd ta różnica w numeracji.

Pod względem jakości i funkcji wewnętrznych (niewidocznych dla usera) obie gałęzie (linuxowa i windowsowa) rozwijaj się rónolegle.

Ale wersja linuxowa szybko nadrabia pod względem wizualnym, ostatnio nr wersji zmienił się jedynie i 1 fyferkę (z 4.2 na 4.3) ale cały interfejs zostł przebudowany na podobieństwo i funkcjonalność już bliską temu co jest na windowsie w wersjach 6.x (nadal jeszcze się różni ale tylko trochę) co sprawiło że wersja linuxowa stała się znacznie wygodniejsza.