Czy różnego rodzaju dodatki zamulają komputer?

Witam mam pytanie: Czy różnego rodzaju dodatki typu: skiny, zegarki, style windows… itp… Zwalniają pracę kompa, chciałbym trochę upięknić Windowsa ale nie wiem czy warto. Czekam na odpowiedzi :slight_smile:

Niektóre pakiety po prostu zabijają komputer np. Vista Transformation Pack na Windows XP. Jeszcze nie widziałem żadnego programu, który zżera tyle ramu i tak obciąża procesor. Jeśli posiadasz Windows XP zainstaluj sobie Vista Inspirat. Sam go używałem. Jeżeli nie lubisz takich pakietów, co zmieniają dosłownie wszystko systemie to pościągaj trochę skinów dla systemu.

czyli posługuję się zabitym komputerem;) a czym to się objawia , bo nie widzężadnych negatywnych efektów?

nie widzisz bo zapewne nie aktualizujesz systemu.

Ściągnij wszystkie aktualizacje to się przekonasz :slight_smile:

Głupie pytanie :roll:

Oczywiście że tak

Niektóre w mniejszym a niektóre w większym stopniu ale przecież każdy program potrzebuję jakiś zasobów

aktualizuję na bieżąco:) poza tym mniejsza o efekty ale na pewno vtp nie “zabija” xp…

@gismo137

I widzisz już coś kręcisz :slight_smile:

bo żeby zainstalować VTP trzeba usunąć jedną poprawkę windows (i to już samo w sobie jest złe)

@ marcin___170392

Jeżeli chcesz sobie przerobić XP na Vistę to również polecam Vista Inspirat

Dobra dzięki ale postanowiłem, że jak komp chodzi jak trzeba, to niech chodzi dalej, znajdę sobie tylko jakąs fajną tapetkę i wystarczy. Pozdrawiam :slight_smile:

a ja takie coś :

60d1165e9adf2207m.jpg

nie mam zadnego VTP ani Vista inspirant ani nic z tego rodzajów szajsu , tylko sidebar jest ale on malutko zabiera , mniej niz TLEN :]

bezpiecznie jest wgrać zwykły styl do windy, podmienić ikonki systemowe (np vista icons pack 2.1) podmienić ręcznie toolbary itp. Wszystkie programy takie jak VTP itp dodają kolejne procesy które zabierają trochę RAMu jedne mniej drugie więcej :wink:

Wg. mnie dodatki spowalniają komputer , ponieważ sam o tym się wielokrotnie przekonałem , instalowałem kilka dodatków do windowsa XP i po ponownym uruchomieniu system się dłużej uruchamiał , moja porada jest taka aby nie instalować niepotrzebnych programów , które później kasujemy.

sam styl też może być ładny:

73e1971456552c16m.jpg 66a29ad39e79c08am.jpg

a jest to nic innego jak zwykły styl + vista icons pack 2.1 + vista drivers

całość zabiera 0.5mb RAMu…

a vista drivers to od czego są :>

a widzisz te paski pojemności dysków podobnie jak w Viście?

no widze , a duzo one zżerają kompa albo odczyt z MOJ KOMPUTER ?? , mozesz dac linka :P:>

A czy zna ktoś może stronę z której mógłbyś ściągnąć jakiś inny pasek ( chodzi mi o ten na dole ekranu ) No i żeby był łatwy w zainstalowaniu ?

na przykład http://www.crystalxp.net/galerie/en.cat.3.html. pliki kopjuje się do windows–>res. -->themes

a czy dało by się coś takiego że sam pasek zostanie ściagnięty. Bo to są jakieś pakiety chyba. A ja nie chce żeby mi się ikonki itp zmieniły.

to są tylko paski ;] a dali z ikonkami i innymi żeby ładnie wyglądał screen

Dziękuje kuhar, wygląda super :slight_smile:

więcej tutaj:

http://browse.deviantart.com/customizat … lltime=yes

tutaj jak zainstalować styl:

http://www.centrumxp.pl/Home/304,1,Jak_ … skiny.aspx