Czy rozważasz uaktualnienie Windows 7 do Windows 10?

  1. Ankieta i pytanie dla użytkowników oryginalnego systemu Windows 7.

  2. Temat nie jest założony w celu dyskusji.

  3. W poście można podać powody dla których chcesz/zaktualizujesz Windows 7, lub dla których tego raczej/nie zrobisz, lub dlaczego się wahasz.

Z racji tego że premiera już za nami, powyższe trochu się zdezaktualizowało :wink: Ankieta została rozszerzona o kolejne wybory. Temat powinien wciąż głównie kręcić się około: uaktualnienia, Windows 10.

Wydawało mi się że to forum dyskusyjne :slight_smile:

 

Aktualnie jestem użytkownikiem systemu Arch Linux, natomiast będę w najbliższym czasie zmieniać komputer i rozważam przejście na Windows 10.

 

Dlaczego?

 

W przypadku Linuksa irytujący jest brak dostępu do MS Office. A w LibreOffice wiele czynności, związanych np. z wykresami, wykonuje się wielokrotnie dłużej. Nawet zwykłe przekopiowanie danych tabelarycznych z Calca do Writera jest znacznie bardziej skomplikowane niż z Excela do Worda. W MS Office wystarcza zwykłe kopiuj-wklej, w LibreOffice po skopiowaniu tabeli z Calca trzeba ją wkleić w pustym dokumencie Writera za pomocą opcji “wklej specjalnie” (Ctrl+Shift+V) i następnie przekopiować do tabeli w tworzonym dokumencie. Wykresy - w każdym wykresie, jeden po drugim, trzeba ustawiać formatowanie czcionek itd.

 

Kolejna kwestia - wiele programów wykorzystywanych na laboratoriach ma tylko wersję pod Windows. Często na szczęście działają one pod Wine - ale nie zawsze. Wtedy pozostaje Windows XP na maszynie wirtualnej. Pod Linuksem, nawet przez Wine, nie działa np. PSpice.

Oczywiście że takim jest to forum, lecz wiesz, fajnie by było jakby w tym temacie udało się uniknąć sporów, hejtu, i tekstów typu a) to jest fajne , b) nie, bo to jest głupie, c) nie, to ty wy jesteście głupi i się nie znacie :wink:

Temat założony typowo do wyrażenia swoich za/przeciw/wątpliwości ;), konkretnie dla aktualnych użytkowników Windows 7 - bo mamy ponoć dostać darmowy upgrade do 10.

Jak system będzie zachowywać się jak Win 7 a nie jak 8 i będą skórki od moderów to tak a jak wyjdzie taki sam syf jak win 8 to poczekam jeszcze na Win7.

Moje prywatne testy wskazują, że Win10 jest szybszy - w szczególności w obsłudze pamięci RAM - od wszystkich poprzednich systemów. Obsługa procesora i karty graficznej - identyczna zaś jak poprzednio. Dziwaczne zaś pomysły z menu start, no cóż, da się przeżyć. Wejdę w niego!

PS. Licho - w ustawieniach - sprawuje się Internet Explorer i ów Project Spartan, no ale finalnie pewnie to naprawią.

Na Win8 nie ma skórek od moderów? To w takim razie nie wiem, jak osiągnąłem pełną przezroczystość i inny interfejs, naprawdę… :wink:

Raczej to zrobię, ponieważ będę wtedy miał dłuższe wsparcie aktualizacyjne.

Jeszcze tego nie wiem , chcę uciec" w strone linuxa

 

Dla Win 8.1 pojawiło się raptem kilka ciekawych skórek (aka Win Classic, Aero Glass, Luna) a cała reszta to przekolorowany domyślny styl Win 8. Mówisz o przezroczystości ? tak jest aplikacja lub skrypt pracujący w tle i dodający brakujące pliki do usługi DWM czyli cofamy się do czasów XP gdzie aplikacja pracująca w tle dodawała przezroczystość. Dodatkowo mówię że Ósemki to syf bo system wykrzacza się po wyłączeniu niekrytycznych usług (idealnym wyznacznikiem stabilności systemu jest powyłączanie usług i sprawdzić jak OS się zachowuje XP,Vista i 7 działają a Ósemki się wywalają), bo włącza funkcje systemu które użytkownik wyłączył, bo niektóre aplikacje nie zapisują ustawień, bo niektóre drivery nie działają poprawnie pod Win 8 a pod 7/Vista chodzą idealnie, bo benchmarki i gry mają mniej fps pod 8 i 8.1 a więcej pod Vista/7. Gdyby nie te wady Win 8.1 był by godnym następcą 7.

Co prawda mam już 8.1 ale na pewno przejdę na 10. Dlaczego? Głównie chodzi o nowego DirectX, jak że z Win korzystam tylko do gier jest to dla mnie istotne a interfejs - dopóki będzie dało się zainstalować Classic Shell to nie ma dla mnie znaczenia czy mam 7,8 czy tam 10.

Na chwilę obecną, jedyny atut który do mnie przemawia za Win 10 to również - tylko DirectX :wink:

 

Dział marketingu Microsoftu o tym wie dlatego nowe DX nie wychodzą do starszych OS-ów.

Ile usług posiada 7 a 8? To nie są te same systemy. To już coś innego i porównywanie stabilności systemu po wyłączaniu procesów systemowych… poważny jesteś?

A co do benchmarków polecam zrobić samemu i porównać efekty a potem nie wypisywać bzdur, że masz mniej fps’ów w 8.1.

8 ma te same usługi co w 7 + dodatkowe śmieci. Tak i każdy profesjonalny tester ci to powie że najlepiej testować zachowanie systemu po wyłączeniu niekrytycznych usług wtedy wychodzi czy system jest dobrze zrobiony czy spartolony bo z definicji wychodzi że goły system powinien działać bezproblemowo np: Windows Serwer 2012 R2 działa stabilnie a Windows 8 robią problemy. Testy w grach na Vista oraz 7 mają najwięcej fps potem Win 8 ze stratą 2-3 fps a najgorzej wypadał 8.1 za startą 5-6 fps. I nie mówię tu o zafałszowanym Battlefield 4 który ma dodatkowe optymalizacje dla DX11.1 tylko np: Skyrim, Fallout NV czy The Crew. No tak ale zapewne ty jesteś kolesiem który i tak nie widzi różnicy po między 30 a 60fps

Nie rozważam uaktualnienia Windows 7 do Windows 10, ze względu na całkowity brak kontroli nad systemem.

Nie ma opcji “Nie mam Win 7”.

Nie ma wielu opcji, np. “nie tylko rozważam, ale już nawet dokonałem aktualizacji” :slight_smile:

Wstępnie byłem na tak, ale teraz się ostro waham. Te wszystkie ograniczenia, błędy, monitoring użytkownika i ten fenomen z płytami … na razie zostanę przy siódemce. 

Zainstalowałem W10 i wróciłem do W7. Także, nie rozważam instalacji czy aktualizacji Windowsa 10 w przyszłości.

Na pewno nie w tej chwili. Nie chce mi się bawić w testowanie wciąż niegotowego produktu, z małą ilością przydatnych zmian.