Czy rozważasz uaktualnienie Windows 7 do Windows 10?


(Łukash) #1
  1. Ankieta i pytanie dla użytkowników oryginalnego systemu Windows 7.

  2. Temat nie jest założony w celu dyskusji.

  3. W poście można podać powody dla których chcesz/zaktualizujesz Windows 7, lub dla których tego raczej/nie zrobisz, lub dlaczego się wahasz.

Z racji tego że premiera już za nami, powyższe trochu się zdezaktualizowało :wink: Ankieta została rozszerzona o kolejne wybory. Temat powinien wciąż głównie kręcić się około: uaktualnienia, Windows 10.


(Kpc21) #2

Wydawało mi się że to forum dyskusyjne :slight_smile:

 

Aktualnie jestem użytkownikiem systemu Arch Linux, natomiast będę w najbliższym czasie zmieniać komputer i rozważam przejście na Windows 10.

 

Dlaczego?

 

W przypadku Linuksa irytujący jest brak dostępu do MS Office. A w LibreOffice wiele czynności, związanych np. z wykresami, wykonuje się wielokrotnie dłużej. Nawet zwykłe przekopiowanie danych tabelarycznych z Calca do Writera jest znacznie bardziej skomplikowane niż z Excela do Worda. W MS Office wystarcza zwykłe kopiuj-wklej, w LibreOffice po skopiowaniu tabeli z Calca trzeba ją wkleić w pustym dokumencie Writera za pomocą opcji “wklej specjalnie” (Ctrl+Shift+V) i następnie przekopiować do tabeli w tworzonym dokumencie. Wykresy - w każdym wykresie, jeden po drugim, trzeba ustawiać formatowanie czcionek itd.

 

Kolejna kwestia - wiele programów wykorzystywanych na laboratoriach ma tylko wersję pod Windows. Często na szczęście działają one pod Wine - ale nie zawsze. Wtedy pozostaje Windows XP na maszynie wirtualnej. Pod Linuksem, nawet przez Wine, nie działa np. PSpice.


(Łukash) #3

Oczywiście że takim jest to forum, lecz wiesz, fajnie by było jakby w tym temacie udało się uniknąć sporów, hejtu, i tekstów typu a) to jest fajne , b) nie, bo to jest głupie, c) nie, to ty wy jesteście głupi i się nie znacie :wink:

Temat założony typowo do wyrażenia swoich za/przeciw/wątpliwości ;), konkretnie dla aktualnych użytkowników Windows 7 - bo mamy ponoć dostać darmowy upgrade do 10.


(Rmk) #4

Jak system będzie zachowywać się jak Win 7 a nie jak 8 i będą skórki od moderów to tak a jak wyjdzie taki sam syf jak win 8 to poczekam jeszcze na Win7.


(system) #5

Moje prywatne testy wskazują, że Win10 jest szybszy - w szczególności w obsłudze pamięci RAM - od wszystkich poprzednich systemów. Obsługa procesora i karty graficznej - identyczna zaś jak poprzednio. Dziwaczne zaś pomysły z menu start, no cóż, da się przeżyć. Wejdę w niego!

PS. Licho - w ustawieniach - sprawuje się Internet Explorer i ów Project Spartan, no ale finalnie pewnie to naprawią.


(takiktoś) #6

Na Win8 nie ma skórek od moderów? To w takim razie nie wiem, jak osiągnąłem pełną przezroczystość i inny interfejs, naprawdę… :wink:


(system) #7

Raczej to zrobię, ponieważ będę wtedy miał dłuższe wsparcie aktualizacyjne.


(Mm Drs123) #8

Jeszcze tego nie wiem , chcę uciec" w strone linuxa


(Rmk) #9

 

Dla Win 8.1 pojawiło się raptem kilka ciekawych skórek (aka Win Classic, Aero Glass, Luna) a cała reszta to przekolorowany domyślny styl Win 8. Mówisz o przezroczystości ? tak jest aplikacja lub skrypt pracujący w tle i dodający brakujące pliki do usługi DWM czyli cofamy się do czasów XP gdzie aplikacja pracująca w tle dodawała przezroczystość. Dodatkowo mówię że Ósemki to syf bo system wykrzacza się po wyłączeniu niekrytycznych usług (idealnym wyznacznikiem stabilności systemu jest powyłączanie usług i sprawdzić jak OS się zachowuje XP,Vista i 7 działają a Ósemki się wywalają), bo włącza funkcje systemu które użytkownik wyłączył, bo niektóre aplikacje nie zapisują ustawień, bo niektóre drivery nie działają poprawnie pod Win 8 a pod 7/Vista chodzą idealnie, bo benchmarki i gry mają mniej fps pod 8 i 8.1 a więcej pod Vista/7. Gdyby nie te wady Win 8.1 był by godnym następcą 7.


(dragonn) #10

Co prawda mam już 8.1 ale na pewno przejdę na 10. Dlaczego? Głównie chodzi o nowego DirectX, jak że z Win korzystam tylko do gier jest to dla mnie istotne a interfejs - dopóki będzie dało się zainstalować Classic Shell to nie ma dla mnie znaczenia czy mam 7,8 czy tam 10.


(Łukash) #11

Na chwilę obecną, jedyny atut który do mnie przemawia za Win 10 to również - tylko DirectX :wink:


(Rmk) #12

 

Dział marketingu Microsoftu o tym wie dlatego nowe DX nie wychodzą do starszych OS-ów.


(takiktoś) #13

Ile usług posiada 7 a 8? To nie są te same systemy. To już coś innego i porównywanie stabilności systemu po wyłączaniu procesów systemowych… poważny jesteś?

A co do benchmarków polecam zrobić samemu i porównać efekty a potem nie wypisywać bzdur, że masz mniej fps’ów w 8.1.


(Rmk) #14

8 ma te same usługi co w 7 + dodatkowe śmieci. Tak i każdy profesjonalny tester ci to powie że najlepiej testować zachowanie systemu po wyłączeniu niekrytycznych usług wtedy wychodzi czy system jest dobrze zrobiony czy spartolony bo z definicji wychodzi że goły system powinien działać bezproblemowo np: Windows Serwer 2012 R2 działa stabilnie a Windows 8 robią problemy. Testy w grach na Vista oraz 7 mają najwięcej fps potem Win 8 ze stratą 2-3 fps a najgorzej wypadał 8.1 za startą 5-6 fps. I nie mówię tu o zafałszowanym Battlefield 4 który ma dodatkowe optymalizacje dla DX11.1 tylko np: Skyrim, Fallout NV czy The Crew. No tak ale zapewne ty jesteś kolesiem który i tak nie widzi różnicy po między 30 a 60fps


(Łukash) #15

Nie rozważam uaktualnienia Windows 7 do Windows 10, ze względu na całkowity brak kontroli nad systemem.


(Kpc21) #16

Nie ma opcji “Nie mam Win 7”.


(Litespeed) #17

Nie ma wielu opcji, np. “nie tylko rozważam, ale już nawet dokonałem aktualizacji” :slight_smile:


(lordjahu) #18

Wstępnie byłem na tak, ale teraz się ostro waham. Te wszystkie ograniczenia, błędy, monitoring użytkownika i ten fenomen z płytami … na razie zostanę przy siódemce. 


(Piotrek2255) #19

Zainstalowałem W10 i wróciłem do W7. Także, nie rozważam instalacji czy aktualizacji Windowsa 10 w przyszłości.


(Odyniec_Stary) #20

Na pewno nie w tej chwili. Nie chce mi się bawić w testowanie wciąż niegotowego produktu, z małą ilością przydatnych zmian.