Czy RTX 3060 Ti będzie się "dławił" na PCI-e 3.0?

Witam,

Pytanie na razie czysto teoretyczne - jak kryptoszał i pandemia się skończy to cena może stanie się “normalna” bo teraz sama karta kosztuje tyle co rok temu zestaw PC (sama obudowa z bebechami) z RTX 2060 Super i musiał bym zwariować żeby ją teraz kupić :smiley:

Nie, nie będzie.

Poczytałem o tym w necie i masz 100% rację - w testach RTX 3090 na PCI-e 4.0 był szybszy o… ~1% niż na 3.0 :smiley:

pcie nie jest istotne ważne aby procek byłna tyle mocny aby nie było bothlenecku

Tak wiem, zacytuje klasyka “to oczywista oczywistość”, po prostu jestem “niebieski”… choć przyznam że jak zobaczyłem dokładną specyfikacje i testy Ryzena 5 5600X to mi ślinka zaczęła kapać ponieważ to dla mnie idealny procek (na moje możliwości finansowe i potrzeby czyli granie) i coś czuje że jak Intel nie zaskoczy nową generacją lub ceną aktualnej to chyba w kwestii CPU stanę się “czerwony” :slight_smile:

Ja tam wolałem intela ale fajnie że amd robi konkurencje intelowi bo przynajmniej nie będzie monopolu i bede mgól kupić taniej.

Dla osób co skłądają budżetowego kompa i chcą go potem wymienić na nowszy model z średniej lub wysokiej półki amd wygląda korzystniejsze ale jak kupujesz mocnego kompa z mocnym prockiem i za kolejne 4-6 lat planujesz wymienić tylko grafike, a procka trzymać przez 8-10lat to moim zdaniem intel jest lepszy,

Ale finansowo i tak lepszym wyjściem będzie amd bo w cenie mid end intela można kupić high end amd.

Tak a seria 5000 od AMD została mocno ulepszona architektonicznie ze szczególnym nastawienia na gry czyli tam gdzie AMD przegrywało ciągle z Intelem (siła jednego wątku):

Poza tym czuję że zanim ten procesor będzie bottleneckiem to zmienię wcześniej kartę graficzną min. 3 razy i to kart kolejnych generacji ze średnio-wysokiej półki :smiley:

No i to TDP 65 W i duże OC :slight_smile:

Nowe konsole mają mieć 8 rdzeni, więc 6 rdzeni może szybko się zestarzeć. Druga sprawa, liczba 6 nie jest potęgą liczby 2, co trochę dziwnie wygląda w informatyce :wink:

E tam, triple channel był dziwniejszy :stuck_out_tongue:

no triple i quad channel dalej ma znikome zastosowanie w grach komputerowych.
Bardziej przydaje sie w pakowaniu danych no ale kto będzie cały dzień pakować i rozpakowywać archiva w domowym zastosowaniu ^^

Ale single vs dual widać różnice

No tak, 6 rdzeni, ale silne 12 wątków + duże OC i małe TDP. A co do konsol to jak zrobią takie że grać się będzie dało głównie myszką i klawiaturą (nienawidzę padów) to wtedy kupię :smiley:

Konsoli nigdy nie miałem i nie wiem, jak to się tam odbywa, ale skoro mają porty USB, to chyba się da…

Prockowi po OC skoczy TDP, to podawane przez producenta tyczy się stockowych zegarów.

Przecież do konsoli też można kupić mysz do grania pamiętam jak u znajomego grałem w ucharted 2 na myszce podłączonej do konsoli są też specjalne adaptery które pozwalają korzystać na konsoli z myszek komputerowych i nawet macro softwarowe działa :slight_smile:

Jeśli znasz angielski to masz tu odpowiedź:


w 98% nawet 3090 nie będzie miał praktycznie żadnej przewagi a jeśli już to marginalną.

No tak, ale czy gry mają powszechne (i w pełni) wspieranie myszki i klawiatury ? Jak widzę jak to wygląda w konsolowych grach FPP i RPG (przystosowanych w pełni do padów) to wydaje mi się że nie bardzo…

Tak słuszna uwaga po mimo tego że myszka sama w sobie będzie działać nie znaczy że producent gry będzie wpierać to rozwiązanie nawet gry na kompie czasem z padami mają problem.

Ale to już kwestia indywidualna każdego producenta gry.
Tak samo jak sie wypieli na Physx niby szał a mało kto implementuje tą technologie aż dziw że na ray-tracing jest takie parcie.