Czy są jakieś motywy upodabniające win7 do visty?

Witam.

Denerwuje mnie wygląd Windowsa 7. Moim zdaniem XP i vista pod tym względem były bardziej “udane”.

Czy ma ktoś może jakąś metodę żeby siódemka wyglądała jak Vista?

Pozdrawiam.

Zainstaluj sobie inny theme

http://browse.deviantart.com/customizat … e/?order=9

Na pewno znajdziesz jakiś który przypomina vistę.

To jeszcze nie wiesz ż o gustach się nie rozmawia. Np. jeden lubi pomarańcze inny gruszki - rzecz gustu. Zdania zawsze będą podzielone.

http://fediafedia.deviantart.com/art/Vi … theme&qo=1

Tą stronę odwiedziłem zanim napisałem na forum. Ale nie mogłem zastosować tych tematów i odpuściłem.

Problem jest z rozszerzeniem .msstyles, pobrałem nawet program UxPatcher5.5, który miał zmieniać na .theme

ale nie chce się zainstalować ;/

Dodane 08.02.2012 (Śr) 11:00

Dzięki faktycznie ten jest podobny, niestety miałem nadzieję, że zmieni się też wielkość ikon na pasku szybkiego uruchamiania - a zmienił się tylko kolor paska i tapeta ;/

Może ktoś zna opcję zmniejszenia odległości między tymi ikonkami?

Dlatego że coś robisz źle

Najpierw przepaczuj za pomocą Universal Theme Patcher potem wrzuć pobrany styl do C:\Windows\Resources\Themes i uruchom plik .msstyles

O które ci ikony chodzi?? Na bank robisz coś źle, że zmienił się tylko pasek i tapeta. A wielkość ikon można zmienić na >PPM na pasku zadań> Właściwości > użyj małych ikon

Tą opcję znam, natomiast ja chcę zmniejszyć odległości między nimi (tak jak w XP czy Vista)

Nie rozumiem o co ci chodzi. Możesz to pokazać na screenie?? Bo ani na XP ani na Viście nie można zmienić odległości ikon na pasku.

Chodzi ci chyba o te na pulpicie?

schowek01hk.jpg

chodzi mi o coś takiego: wm3odn.png

Chodzi mi o tą różnicę odległości pomiędzy tymi ikonkami.

Tego się nie da zmienić bez ingerencji w dane hex

Otóż i to… ;/

Zrobili ten pasek jak dla niewidomych ;/

No niestety w Viście i 7 inaczej wygląda struktura schematów wyglądu niż w XP

Przez przypadek to, co widnieje na screenie z Windowsa XP to to nie jest Quick Launch? Można zrobić podobnie w W7 dodając nowy Toolbar (PPM -> Toolbars -> New Toolbar… -> wybieramy folder, w którym mamy skróty do programów, OK, potem trzeba odblokować taskbar (odptaszkować Lock the taskbar…), potem kliknąć na nazwę nowego Toolbara i odptaszkować Show Text oraz Show Title. Potem wystarczy go przerzucić na lewą stronę. Potem tylko wyszukać styl z XP, włączyć widok z tytułem i małymi ikonkami symbolizującymi otwarte programy (tak jak do Windows Vista) i gotowe.

To nie jest Quick Launch ale to co zaproponowałeś jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Wielkie dzięki! Pomysł banalny ale nie wpadłbym na to =D>

  • Witam. A czy coś takiego Tobie pasuje, że po zrobieniu 1 opcji, system będzie kolorem i trochę wyglądem przypominał Windows 98 ??

Jeżeli masz pogrupowane ikony wchodzisz w: Panel Sterowania – > System i Zabezpieczenia ( klikasz na ten napis ), potem klikasz napis System

Zaawansowane Ustawienia Systemu – > Właściwości systemu pokaże się Tobie okno, wybierasz zakładkę zaawansowane.

Tam masz napis wydajność. Wchodzisz w Ustawienia – > Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności. Zaznaczasz, klikasz Zastosuj.

I po chwili Twój system kolorem i wyglądem przypomina 98 :slight_smile: Czy może być coś takiego ??

Jeżeli nie masz pogrupowanych, to: Panel Sterowania – System i reszta, jak powyżej :slight_smile: Pozdrawiam.

Spoko ale interesowało mnie tylko xp i vista.

Ale dzięki :slight_smile: