Czy są jeszcze jakieś darmowe konta osobiste

(piterbenks) #1

Obecnie mam konto w banku pekao sa i naliczają mi coraz to nowe opłaty za prowadzenie. Czy jakiś bank ma całkowicie darmowe konto  bez haków? 

(drunkula) #2

BGZ - 0 za kartę przy transakcjach bezgotówkowych powyżej 300 / mc, 0 za wypłaty z bankomatów, 0 za prowadzenie.

(Longhorn2009) #3

W mbanku za (izzy i ekonto) i T Mobile bank obecnie nic nie płacę. W obu nie mam karty, bo te kosztowałyby mnie. Przelewy są darmowe.

Właśnie jestem w trakcie likwidacji konta w meritum bank, bo od października żądaliby 8zł opłaty za prowadzenie. Oczywiście od wysłania pisma mija prawie miesiąc a konto nie zostało zamknięte. I pomyśleć, że otwierając zajmuje to kilka minut…

(bart86) #4

w mbanku mam konto z darmowymi bankomatami przy wpływach minimum 1000zł mam prowadzenie konta za darmo a karta aby była za darmo muszę zrobić nią płatności na 200zł na miesiąc w sklepach lub internecie co problemem nie jest

(sdlike) #5

Smart Bank. 0 zł za prowadzenie konta, kartę oraz wypłaty za bankomatów i przelewy. Jest to bank internetowy tak więc nie ma swoich placówek ale ofertą konta wyprzedza wszystkie inne banki. Mbank równiez jest nieżły ale tam trzeba wykonać płatności karta w wysokości 200 zł miesięcznie co jest do przeskoczenia. Mają tam równiez promocję, w której  możesz dostać do 300 zł premii. Tutaj masz szczegóły: http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-osobistych/

(Majster1942) #6

Zamiast czytać miliony wypocin wejdź sobie w stronę typu http://www.ekontobankowe.pl/ranking-kont-osobistych

Masz czytelną tabele większość lepszych kont też tutaj wymienianych i jak to w tabeli masz czytelnie za co 0 a za co nie zero.

Ja mam obecnie w T-mobile bankowe kiedyś był raj przed t-mobile jak było Alior sync. Teraz Tmobile już nie jest takie fajne, miałem prowadzenie karty 0 zł a dali mi 6 zł, cała reszta za zero.

Przejrzałem z ciekawości rankingi i smart bank rzeczywiście wydaje się najlepszy, szkoda że nie posiada NFC ale zapewnie dodadzą w 2016

(drunkula) #7

ekchm… od końca grudnia w BGZ to co pisałem będzie nieaktualne:

(Piotrek2255) #8

Konto w Inteligo jest całkowicie darmowe, karta jest darmowa po wydaniu nią 100zł, a tak to 5zł. Mam już tam konto od 2007 roku i nigdy nie świrowali z tabelą opłat.

(Samurai) #9

Czyli karta nie jest darmowa, bo musisz wydać 100zł żeby Ci nie naliczyło opłaty.

(Piotrek2255) #10

Teraz już chyba nie ma nigdzie darmowych kart, zwykle są jakieś warunki. 

Na upartego można zrezygnować z karty i korzystać tylko z IKO(wypłaty w bankomatach do 50zł, płatności w sklepach itp)

(Samurai) #11

Podejrzewam, że masz rację. Sam mam konto w mBanku i póki korzystam z niego regularnie to nie są mi naliczane żadne opłaty.

(Piotrek2255) #12

Ja uważam, że nigdy nie było w pełni darmowych kont i kart, co prawda za nie się nie płaciło, ale każda inna czynność na koncie była masakrycznie droga.

(Frog) #13

Sprecyzujesz? Bo mam zgoła odmienne zdanie.

Przede wszystkim ciekawi mnie co masz na myśli mówiąc każda inna czynność.

(Piotrek2255) #14

Ustanawianie pełnomocników, dyspozycje na wypadek śmierci, dodatkowa karta, wyciągi, sprawdzanie salda w bankomatach, obsługa w oddziale, powiadomienia SMS. W zależności od banku.

Ja sobie np. bardzo cenię możliwość pójścia do oddziału i możliwość wypłaty/wpłaty w okienku, co np. przy koncie Direct w ING jest płatne bodaj 9zł.

Kolejna rzecz to taka, że “płatny bank” = inwestycja w nowe rzeczy np. PKO zainwestowało w IKO i to nie dlatego, że konta i karty są darmowe. 

(Martin8731) #15

Kiedyś nie było opłat za tranzakcje, prowadzenie konta czy kartę. Niezależnie czy na koncie był ruch czy nie. Bank i wtedy zarabiał na tym, co użytkownik ma na koncie. Kwota i tak szła na kredyty dla innych klientów, a od innych klientów było wypłacane użytkownikowi. Kasa istniejąca wyłącznie jako dane w bazie danych banku…Najlepiej nie mieć konta w ogóle.

(Drobok) #16

Nie da się nie mieć konta, chyba że chcesz płacić 2zł od rachunku, pomijając fakt że nie każdy pracodawca da ci w kopercie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Sklepy internetowe też trza mieć z czego opłacić więc nie jest to takie proste - przelew z poczty kosztuje 3zł.

(Frog) #17

Ok, już rozumiem. Wymieniłeś wszystko to z czego nigdy nie korzystałem.

BTW kto w dzisiejszych czasach, kiedy do konta ma się dostęp 24h na dobę, korzysta jeszcze z powiadomień SMS i sprawdzania salda w bankomatach?

(Piotrek2255) #18

Może ty nie korzystałeś, ale wielu ludzi korzysta bo np. dyspozycja na wypadek śmierci wiele ułatwia rodzinie, dodatkowa(darmowa) karta uratuje żonę, która zostanie bez gotówki na koncie w kolejce w markecie, pełnomocnik do konta przydaje się w momencie kiedy jesteś chory, a potzrebujesz gotówki bo np. przyjedzie kurier z zakupami za pobraniemk. Nie każdemu zależy na full darmowych usługach o niskim standardzie i kiszeniu karty nie wiadomo po co, bo nie czarujmy się, niemożność wyrobienia niskiego, stu złotowego limitu raczej równa się z nieużywaniem karty.

Kto dziś nie korzysta z karty debetowej? 

Ludzie starsi :wink: Świat nie kręci się tylko wokół młodych i „utechnicznionych”,  są jeszcze ludzie którzy nie używają komputera i smartfonu.

(Piotrek2255) #19

Łaski nie robi, nie ma obowiązku posiadania konta w banku, natomiast jest obowiązek zapłaty za pracę.

(Frog) #20

Nie unoś się tak ;- )

Przy standardowym korzystaniu z konta - przelewy, płatności kartą w sklepie, wypłaty z bezprowizyjnych bankomatów bez problemu można znaleźć takie, które będzie w pełni darmowe.