Czy są lepsze modyfikacje Androida od CMa, czym różni się modyfikacja od ROMu i czy lepiej wybrać mod czy rom?

Posiadam Cyanogenmod 10.2 dla GT-S7560 Galaxy Trend. Napotkałem problemy. W aplikacji Snapchat nie widać obrazu z aparatu, tylko jest czarny ekran, jakby nie wykrywał aparatu. Gdy chciałem nagrać film w aparacie, po 1 sekundzie od rozpoczęcia nagrywania obraz się zawiesza, a gdy się puknie w telefon cały aparat się zacina, aż pojawi się kominikat: “Niestety, aplikacja Galeria została zatrzymana”. Teraz doszły problemy z Wi-Fi. Zainstalowałem CMa na TWRP Recovery 2.6.3.0. Mogłem też na CWM Recovwey 5.5.0.4 , ale nie znalazłem tego dla Galaxy Trend. Znalazłem to Recovery, ale nie pisało na jakie telefony i nie chciałem ryzykować. Mam do Was kilka pytań: 

  • Czy są lepsze modyfikacje Androida?

  • Czym różni się mod od romu?

  • Lepszy jest mod czy rom?

 

Modyfikacja modyfikuje jeden lub kilka elementów, nie zmieniając nic innego w systemie jak i samego systemu, ROM to całkowicie zrobiony/zmodyfikowany system.

 

 

Jak masz dobry stock ROM to lepszy mod, jak masz kijowy stock rom to ratunkiem jest tylko custom rom. 

 

 

Co to stock rom?

Czy mogę zmienić recovery/zainstalować inny rom/mod/firmware na CMie?

Znalazłem inny mod, Clockworkmod (CWM). Z tego co wiem CWM tworzy też recovery. A nie, CWM jest modem i recovery sam w sobie? A CWM lepiej działa niż CM?

Rom który jest wgrywany przez producenta.