Czy ściągania z P2M albo Rapida jest legalne?

Otórz mam takie pytanie, czy ściąganie np. muzyki z Peer to mail lub Rapidshare.com jest legalne gdy nie udostępniam tego nikomu ani nie odtwarzam w miejscach publicznych. Osobiście nie pobieram muzyki z takich źródeł ale mam znajomych którzy tak robią i nie wiem czy to jest do końca legalne.

Więc to nie twój problem. Skoro się pytasz to zapewne ściągasz i się zastanawiasz czy moga cie na tym złapać bo dla znajomych napewno sie nie pytasz.

Nie ponieważ nie słucham muzyki :slight_smile:

Pobieranie filmów, czy muzyki itp. jest legalne ale udostępnianie ich nie. Dlatego np. jak ściągasz coś chronionego prawami autorskimi przez P2P to jest nielegalne, bo tam jednocześnie udostępniasz.

Na rapida nie tylko muzykę się wrzuca. ;]

a Ty co, jakiś oskarżyciel? jak jesteś taki uczciwy to nie oskarżaj ludzi tylko za to że zadają pytania

Sciąganie P2M lub Moorhuntem jak także rapidem jest w 100% legalne ;] nic sie tam nie udostępnia a ściągać według polskiego prawa można do woli ;]

Tzn a propo muzyki i filmów bo programów i gier według prawa nie można ściągać posiadać itp…

Aha to teraz już rozumiem. dzięki za info :slight_smile:

nie poprostu jeśli ktoś się o takie rzeczy pyta to widocznie ściąga bo co by go to inteeresowało jesli by nie ściągał, a ja ściągam i mam gdzieś to co sobie myślicie. Zapewne połowa forum ściąga.

Zgadzam się z tym