Czy ściągania z P2M albo Rapida jest legalne?

(Jonek29) #1

Otórz mam takie pytanie, czy ściąganie np. muzyki z Peer to mail lub Rapidshare.com jest legalne gdy nie udostępniam tego nikomu ani nie odtwarzam w miejscach publicznych. Osobiście nie pobieram muzyki z takich źródeł ale mam znajomych którzy tak robią i nie wiem czy to jest do końca legalne.

(Polopolo1991) #2

Więc to nie twój problem. Skoro się pytasz to zapewne ściągasz i się zastanawiasz czy moga cie na tym złapać bo dla znajomych napewno sie nie pytasz.

(Jonek29) #3

Nie ponieważ nie słucham muzyki :slight_smile:

(Sidhmor) #4

Pobieranie filmów, czy muzyki itp. jest legalne ale udostępnianie ich nie. Dlatego np. jak ściągasz coś chronionego prawami autorskimi przez P2P to jest nielegalne, bo tam jednocześnie udostępniasz.

(Polopolo1991) #5

Na rapida nie tylko muzykę się wrzuca. ;]

(Tomulus2) #6

a Ty co, jakiś oskarżyciel? jak jesteś taki uczciwy to nie oskarżaj ludzi tylko za to że zadają pytania

(neo10) #7

Sciąganie P2M lub Moorhuntem jak także rapidem jest w 100% legalne ;] nic sie tam nie udostępnia a ściągać według polskiego prawa można do woli ;]

Tzn a propo muzyki i filmów bo programów i gier według prawa nie można ściągać posiadać itp...

(Jonek29) #8

Aha to teraz już rozumiem. dzięki za info :slight_smile:

(Polopolo1991) #9

nie poprostu jeśli ktoś się o takie rzeczy pyta to widocznie ściąga bo co by go to inteeresowało jesli by nie ściągał, a ja ściągam i mam gdzieś to co sobie myślicie. Zapewne połowa forum ściąga.

(tom_333) #10

Zgadzam się z tym