Czy ściąganie z netu paczek z wirusami jest bezpieczne?

Witam.

Chciałbym przetestować swojego antywirusa poprzez ściąganie na dysk paczek z wirusami. Czy ściąganie takich paczek jest bezpieczne? Czy nie ma niebezpieczeństwa iż taka paczuszka sama się rozpakuje na moim dysku zarażając mojego PC?

Człowieku nie kuś losu! A jak antywirus nie zadziała? Moze Ci się coś ze sprzętem stac i wtedy będziesz miał problem…

To nie jest dobry pomysł. Wirusy są rożne a nie ma 100% antywirusa więc zawsze coś może przemknąć do systemu.

witam,

nie polecam testowania antywirusa :!:

najlepiej jak zostawisz to domomentu w ktorym cos sie “pokaze” w systemie…

pozdrawiam

Ale ja przecież nie otwierałbym takiej paczki tylko skanowałbym ją z menu kontekstowego po zapisaniu na dysk. Podczas takiego działania chyba nic nie powinno się wydostać na zewnątrz paczki?

nie jest bezpieczne,wiem z autopsji. kilka lat temu tak sprawdzałem czy wykryje mi wirusa “czarnobyl”. niestety nie wykrył.

przemyśl to jeszcze raz, przytocze przykład, z dziewczyną też byś próbował bez gumki i byś miał nadzieje że nie będzie wpadki?? więc szczerze odradzam ci to.

Oj może i jestem odważny ale nie aż tak :smiley: Wpadka z dziewczyną byłaby widoczna całe życie a z paczką z wirami co najwyżej do kolejnego formata :mrgreen:

przemyś jeszcze raz to co napisałeś bo chyba każdy domyślny człowiek ci powie że nie jest bezpieczne :expressionless: co będzie jeśli w paczce będzie groźny wirus trudny do usunięcia??? chyba dawno nie miałeś problemów z kompem skoro chcesz tak ryzykować !!

To zależy. Samo ściągnięcie takiego kodu nie musi być jednoznaczne z infekcją komputera. Ostatecznie musi jeszcze dojść do “zagnieżdżenia” się go w systemie tak by jego funkcje mogły zostać wykonane. Sam ostatnio bawiłem się w coś takiego (na linuksie rzecz jasna). Po ściągnięciu takiego obiektu wysyłałem go na stronę Virus Total (skaner online) gdzie plik był skanowany kilkunastoma silnikami av. Wyniki były bardzo ciekawe.

Podsumowując powiem w ten sposób. Koledzy dobrze Ci radzą. Tak naprawdę zawsze może wydarzyć się coś nieprzewidzianego, przypadkowego. Dlatego najlepiej sobie odpuścić takie zabawy. Jeżeli chcesz zobaczyć jak zareaguje Twój av to przetestuj go standardowym testem ze strony eicar.org.

eicar’a przechodzi chyba każdy antywirus - mój go przeszedł.

hehehe nie ma takiej potrzeby. w necie jest pełno virów i prędzej czy póżniej przy sciąganiu jakiegoś programu twój antyvir się odezwie! !!

••

‘‘Szukaj guza a znajdziesz’’.

Możesz podać przykład takiej stronki?