Czy serwisowi searchengines.pl można ufać?

Witam,

Czy serwisowi searchengines.pl można zaufać??

Chodzi oto, że po przeczytaniu ich zasad wklejania logów wynika iż większość osób, które pomaga na naszym forum w analizie logów robi, to błędnie i w ogóle nie zna się na rzeczy lub niezbyt wystarczająco. Chodzi o osoby, które w pierwszej kolejności proszą o log z ComboFix, co jest błędne, bo najpierw potrzebna jest analiza wstępna, czy w ogóle bezpieczne bądź konieczne będzie jego użycie. ComboFix bardzo ingeruje w system i mocno go modyfikuje, jest to narzędzie dezynsekcyjne o dużej sile rażenia, które może spowodować niepożądane skutki w skutek nienadzorowanego użytku. A wiele osób (w tym ja niestety) od razu podaje logi z ComboFix, nie wiedząc czy w systemie niema jakiegoś ustrojstwa mogącego źle wpłynąć na działanie ComboFix. Poza tym na czas jego pobrania na dysk oraz skanowania, należy wyłączyć antywirusa. I naprawdę podczas jego pracy dosłownie nie wolno nic robić przy komputerze, nawet ruszać myszką, bo może to spowodować zawieszenie się ComboFixa.

Jak można przeczytać dalej oryginalna kopia ComboFix, może być dystrybuowana legalnie tylko na linkach podanych na wyżej wymienionym serwisie (obecnie tylko z 2 z nich można pobrać narzędzie) inne serwisy, które wrzucają narzędzie na swoje serwery robią to nielegalnie i są nieautoryzowane co jest wbrew założeniom samego autora ComboFixa, tak samo jak jego nienadzorowany użytek.

Do wstępnej analizy należy używać narzędzi, które w system nie ingerują np. olewany częsty GMer.

Log z HijackThis też jest zbędny ponieważ istnieją narzędzia mające większe możliwości, nie ingerują w system i mają emulację HijackThis, czego niema nawet w oryginale.

To tylko zalążek tego co można się dowiedzieć z tamtego serwisu.

Czekam więc na wasze opinie, a także głosy w tej sprawie z strony Administratorów i Moderatorów naszego Forum

PS.Czemu nie można pobrać ComboFix, z tej 1 strony (tej do której linkuje nasz serwis)oraz nawet tej 2 podanej na searchenginies?? ComboFix z oryginalnego źródła jest niedostępny na stałe??

Jakbyś po przeglądał obecne wątki z działu Bezpieczeństwa, zauważyłbyś, że większość osób pomagających prosi o logi z innych narzędzi typu: OTL, Gmer, System Repair itd

I nagminnie piszą o nie używanie Combofixa.

Ale właśnie brak wiedzy na ten temat(przejrzenie chociażby wątków o podobnych problemach) składa się na taką sytuację.

Więc jak widać SE ma rację :stuck_out_tongue:

Ta tylko, zauważyłeś że DP łamie jedną zasadę?? Umieściło ComboFix na swoim serwerze, a poza tym to dlaczego ComboFix nie można pobrać z tych właściwych źródeł??

Słuchajcie, to bardzo, BARDZO porządny serwis.

Jako, że się tam nie udzielam proszę nie brać tego za reklamę, ale gdy mam większy problem to idę tam a mistrzyni komputerów - pani Picasso wszystko rozwiązuje.

Witam.Czy to jest serwer DP??

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

Reklama :stuck_out_tongue:

Tutaj nie da się większych problemów rozwiązać?

Mówię o tym http://www.dobreprogramy.pl/ComboFix,Pr … 15526.html to jest wrzucone na storage od DP

Nie pomyliło ci się coś

Gdzie tu jest napisane że

gdzie pisze że tylko te linki mają autoryzacje

:slight_smile:

W tym problem, że mojego problemu z .NET Framework nikt nie rozwiązał tutaj aż do teraz, a tam w pół godziny.

Dalej reklama.

Nie wszyscy są zarejestrowani w DP :stuck_out_tongue: , a chyba powinni. Poleć DP temu panu i będzie rozwiązywał takie problemy również tutaj. :wink:

Robicie z igły widly.Grunt aby dostac odpowiednią pomoc a czy to będzie forum DP czy SE to dla mnie osobiście róznicy nie widac.Byle by tylko to była wąłściwa pomoc.

Jednak bardziej sentymentalnie wolę forum DP. :slight_smile:

poczytaj do końca cały artykuł od góry do dołu, bardzo dokładnie, i się dowiesz.

ComboFix jak się dowiedziałem zniknął, ponieważ odkryto w nim buga który mógł uśmiercić system, tylko ciekawe kiedy pojawi się poprawiona wersja

Już kiedyś ktoś zwracał na to uwagę. Do instrukcji do ComboFixa została dodana wówczas uwaga:

a to ciekawe skoro z drugiego linku można go pobrać bez problemu

:slight_smile:

O tym incydencie pisałem tutaj: post2393184.html#p2393184

Bug po prostu jest i autor (sUBs) pracuje nad jego naprawieniem.

Na http://forospyware.com jest do pobrania jakaś 25,5 KB atrapa. (?)

była ta sprawa już poruszana na forum:

logi-combofix-zle-zasady-forum-t333739.html?hilit=combofix

Możecie z łaski swojej nie cytować postów w całości? Jeżeli ktoś chce się odnieść do czyjejś wypowiedzi czy części, niech cytuje tylko niezbędny fragment.