Czy serwisy vps rzeczywiście są darmowe

Witam,

 

Czy serwisy vps (np: gratisvps.net) rzeczywiście są darmowe i nie zawierają ukrytych opłat? Nigdy wcześniej się tym nie bawiłem, dlatego pytam.

 

Pozdrawiam.

Nigdzie nie znajdziesz VPSa darmowego. Najtańsze zaczynają się od tych 2-3$/miech. To nie hosting że może być darmowy.

 

Co do strony którą podałeś: http://www.spam404.com/gratisvpsnet.html

Możesz znaleźć VPSy w wersji trial na 14 dni, potem zmieniasz dane rejestrujesz od nowa i znów masz na 14 dni :smiley:

nie no sa stronki np freevps na ktorej dostaniesz darmowego vps tylko wyciete ma prawie wszystko…zamulony tak ze ssh muli…no i wsio poblokowane (szczegolnie emaile).

Wiec lepiej kupic  cos taniego i miec niz sie meczyc za darmówka :mrgreen:

OK, dzięki za wasze odpowiedzi : ) Już wiem jak to mniej więcej działa.

 

Edit: Dodałem zestaw filtrów Spam404 do adblocka : ))

Można skorzystać ze strony vps.me

Dostaje się darmowego vpsa z procesorem 600 mhz, 384 mb ramu i 5 GB dysku. Haczyk jest taki że transfer to 10 GB na miesiąc.

Zainwestuj parę złotych a będziesz miał pewność że Ci vpsa nie wytną. Dobre i tanie mają na ultimahost.

OVH ma ofertę bijącą na łopatki chyba całą konkurencję jeśli chodzi o stosunek cena/moc.

Niestety nie ma darmowych

No już nie przesadzajmy z tym wszystko za 0 zł bo to już jawne przegięcie.

VPS to nie shared hosting gdzie da się wrzucić końcowemu reklamę, a to pewnie i tak tylko dodatek do płatnego hostingu gdzie wliczysz to sobie w koszty (bo i tak pewnie kilka procent [pod względem mocy] maszyn jest w idlu), nie -  oddajesz delkwentowi czas procesora, trochę RAMu, dysku, łącza. Szansa, że ktoś taki przyciągnie Ci klienta zerowa bo na jego stronę nie wrzucisz reklamy, albo postawi Ci serwer CS-a lub o zgrozo Minecrafta czy nawet głupie TrinityCore.

Także Panowie niecałe 10 zł / m-c przy obecnej paczce fajek za 15.20 zł to raczej mały wydatek.