Czy się da - jeden system, dwa monitory a na każdym zalogowany inny użytkownik?

Hej

Czy jest możliwość aby na komputerze do którego są podłączone dwa monitory, na każdym z nich wyświetlany był obraz innego użytkownika systemu?

Nie chodzi o sterowanie, ale o pasywne wyświetlanie obrazu zalogowanego usera.

Czy się da i jaki soft to umożliwi?

Jeśli chodzi ci o jeden komputer i zwykły Windows, to znam tylko płatny Aster (ibik.ru). Ale nie wiem jak jest z licencją systemu Windows, tam chyba jest ograniczenie do jednego użytkownika (ale tego nie pamiętam dokładnie).

Jeżeli postanowienia licencyjne Windows 10, to można przeczytać tutaj
do pozostałych produktów MS tutaj

Nie prościej dwie maszyny wirtualne?

Dzięki za rady, ale chcę zamknąć się na tym co mam.
Moja kobietka ma odcięty dostęp do niemal wszystkich zasobów, działanie prewencyjne aby coś nie spierdzielić. Gdy coś robię, czasami fajnie mieć podgląd jak wygląda dana sytuacja na drugim monitorze gdy w międzyczasie ona coś tam dłubie…

Hmmm, może coś z remote access?

To ile w końcu jest komputerów? Jeden (jak pisałeś) czy dwa różne?

Jeden.
Myślałem że dobrze to opisałem w 1 poście :slight_smile:

Wyjaśnij to.

I to:

Jak dłubie na drugim monitorze, gdy ty robisz coś na pierwszym?? I do tego ty tego nie widzisz…

:slight_smile:
Łopatologicznie. Ustawiam renderowanie materiału. Wychodzę od siebie, bo akurat kobietka musi coś przyszykować na jutro… Loguję się na inne konto z tym że drugi monitor dalej wyświetla mój pulpit a dzięki temu mam wgląd i widzę postęp, ewentualne błędy.

No to zmieniasz użytkownika (bez wylogowania), duplikujesz obraz na drugi monitor, dziewczyna działa, a ty masz podgląd na to co robi w duplikowanym monitorze, a po wszystkim wracasz na swojego użytkownika i kontynuujesz pracę :thinking: Czy nie?

Przecież jak zmieni użytkownika (przełączy) to będzie widoczny tylko nowy użytkownik…
Moim zdaniem albo robisz UAC na hasło (którego ona nie zna) i z jej ograniczonego konta puszczasz render (możesz odpalić aplikacje jako inny user) albo rzeczywiście maszyna wirtualna do pracy dla niej, a Twój system w tle.

No tak, ale zrozumiałem, że chce mieć podgląd na tego nowego użytkownika.
To o co on pyta, czyli osobne sesje na osobnych monitorach dostępne jest chyba tylko w wersji serwerowej Windowsa, a jak odpali render na swojej sesji i przełączy się na inną to render powinien dalej działać.

Chce widzieć swój ekran (z sesji swojego usera) przy jednoczesnym swobodnym dostępie do kompa przez drugiego usera (ograniczonego). Tak to przynajmniej zrozumiałem.
Dlatego dla mnie jedyny sensowny sposób to odpalenie rendera (czy co tam chce) z konta ograniczonego usera jako admin, przesunięcie tego na drugi ekran i udostępnienie komputera drugiemu użytkownikowi.

A czy kolega określił na jakim systemie chciałby to uzyskać?
[edit] poza tym jakie prace ma do wykonania dziewczyna?

Przede wszystkim zrób sobie kopie systemu oraz innych ważnych danych na osobny nośnik nie podłączony na co dzień do komputera… bo jak ci coś dziewczyna spier%@# pod nadzorem czy nie…
danych możesz już nie odzyskać tak że kopia musi być !!! z nośnikiem softem-live na penie aby można było potem dane szybko wgrać gdy by sie nie miało dostępu do systemu.

Polecam Paragon albo Marium reflect

Ogólnie to dla mnie jakaś poje**** sytuacja żeby inwigilować drugą osobę.
Pewnie chce siedzieć w pokoju obok i podglądać jak dziewczyna obgaduje go ze swoimi psia-przyjaciółkami lub kręci z 2 fagasem an boku xD

Tu nie chodzi o inwigilację. Skąd taki pomysł?
Kobietka też chce skorzystać z komputera np. tworząc plany pracy do szkoły - a teraz w dobie kryzysu kwarantannowego korzysta z niego jeszcze częściej. Ja też muszę. I o ile z rana wszystko ogarnę i włączę rendering to muszę udostępnić komputer aby Ona miała możliwość poprowadzenia zajęć, zrobienia materiałów na nowy dzień, itd itd.
A ja w międzyczasie chce wiedzieć czy któreś zadanie wysypało się, czy może program szlak trafił.

Może podgląd z telefonu? :thinking:


Tylko czy można się połączyć z sesją w tle, to nie wiem…

Zadziała pod Windows Serverem, nie zadziała pod Windowsem 10 (tzn. zadziała ale rozłączy użytkownika który siedzi przed komputerem).