Czy się opłacało HP Pavilion Power 15

Witam czy opłacąło mi się kupić HP Pavilion z tej aukcji ?

Wydałem 850 zł ,Laptop jest sprawny technicznie,tylko że matrycy nie chce wymieniać i chce go podpiąć pod monitor.Czy jest sens wg kupić do niego ładowarkę itp. Nie chce go naprawiać mam 14 dni na zwrot wiec pytam się czy się opłacało czy lepiej kupić coś nowego z gwarancją ?

Daj sobie spokój z tym szrotem. Nówka to nówka :slight_smile: Pozdrawiam!

1 polubienie

własnie też tak myślę a mam pytanie czy dostane zwrot kosztów dostawy ?

Tak, sprzedający jest zobowiązany do zwrotu całości poniesionych kosztów…

ale czy dostane koszty za zwrot i za to ze kupiłem czy tylko w jedna stronę ?

Nie, odesłanie towaru do sprzedającego finansujesz z własnych środków, nie podlegają one późniejszemu zwrotowi…polecam lekturę allegro.pl/pomoc dla kupujących…

Jesteś tego pewny? Przecież te 25 zł sprzedawca już wydał na kuriera, a jeśli przedmiot jest zgodny z opisem to dlaczego sprzedawca ma na tym tracić, skoro kupujący zmienił nagle zdanie?

Słabo mi…“Fred Flintstone” , nie “słyszał” o stosownych zapisach Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta

Idź mi z tą ustawą. :smiley:
Pewnie jeszcze popierasz to, że Allegro bierze prowizje od niesfinalizowanych transakcji, ponieważ kupujący nie kliknął w odnośnik, że do niej nie doszło. Allegro każe udowodnić sprzedawcy, że transakcja nie doszła do skutku, czyli coś czego nie da się udowodnić, bo dowodów na coś czego nie było, nie ma, zamiast prosić kupującego o dowód sfinalizowania transakcji.

W tym konkretnym przypadku, trzymamy się ściśle prawodawstwa, a nie twoich dywagacji, refleksji, na płaszczyźnie regulaminów Allegro, smętów które nie mają żadnego przełożenia do sedna pytań autora tematu…

To był tylko przykład jakie głupie przepisy obowiązują. Mogę tak twierdzić, mam takie prawo.

Teraz na temat:
W 90% (z mojego doświadczenia) jeśli kupujący odstąpi od umowy i nie powie kupującemu, że chce zwrotu kosztów za wysyłkę, to ich nie dostanie.
Dlatego warto o tym wcześniej powiedzieć sprzedającemu.