Czy simlok wraca po Seusie?

Witam chciałem przelecieć SEUSem telefon Sony Ericssona C902 telefon był w playu simlok został sciagniety czy po takiej akcji blokada wraca? traci się gwarancje?

Może ktoś zna jakiś dobry sposób na zaktualizowanie sterowników w telefonie jak nie SEUS by simlok nie powrócił

Dziękuję Pozdrawiam :wink:

wraca- zmiana oprogramowania= przywrócenie blokady

jedynie przez modyfikację oprogramowania programem FAR lub XS++ tylko że po takiej operacji telefon traci gwarancję.

Dawidd czyli masz na myśli wgranie nowego softa? żeby nie był operatora? jeśli tak to bardzo bym prosił o podanie instrukcji jak mam to zrobić zaznaczam że jestem w te klocki kompletnie zielony proszę o wyrozumiałość i cierpliwość

PS.Czytałem,że na nowym sofcie bez niczego(bez operatora) telefon lepiej pracuje

Dziękuję pozdrawiam

Poczytaj to: [http://centrumse.pl/forum/topic/51008-m … 5d639ab96e](http://centrumse.pl/forum/topic/51008-modyfikowanie-c902-platforma-db3150a2/page s 6cf4ab01fdd311540932a75d639ab96e)

Dzięki ale chyba nie wiem o co Kaman w tym wszystkim to po pierwsze a po drugie nie mogę nic pobrać z tej stronki

PS.nie ma jakiegoś łatwiejszego sposobu na zmianę softu? i wgranie nowych sterów

powoli. Nie instaluj czystego softa-niby poco-to że tel lepiej działa to mity, działa tak samo. Skoda zachodu i ryzyka, bo zawsze może się cos zepsuć.

Co do aktualizacji sterowników- to nie rozumiem po co chcesz aktualizować.

Mozna to zrobić poprzez FARa-nie trzeba instalować od nowa softa, wystarczy edycja tego softa co masz w fonie i dodanie nowych sterów.

Szczerze mówiąc-ja nie polecam aktualizacji sterów- można zaaktualizować akustyke oraz camera driver, i niekiedy dispdriver. Ja wgrałem sobie nowe stery akustyki i kamery- efekt-płaski dźwięk i aparat nie chciał robić zdjęć gdzie był czarny kolor. Dis drivera nie instalowałem bo mam K770 a na niego nie ma nowych dispdriverów.

Tak jak pisałem-nie kombinuj, jeżeli wszystko Ci działa zostaw te stery co masz teraz.

ok Dawidd niech będzie jak mówisz ale przez SEUSA bym go puścił tylko simlok wróci :?

Pozdrawiam

nie rozumiem poco, nowe stery według mnie nic Ci nie dadzą- na 100% nie polepszą, ew. pogorszą jakość.

Pozatym SEUS wgrywa nowsze wersje całego softu, podwyższa CID oraz niekiedy instaluje najnowsze wer. softu niekiedy niestabilne-np. na jednym sofcie d K770 bateria trzyma 1 dzień- na tym co ja mam 1 tydzień.

Bzdury dawid.Twój telefon to inna platforma.C902 tuninguje się łatwiej i można zmieniać wszystko.Simlock nie powróci a jeśli tak to można za darmo zdjąć.Jeśli wgrasz sterowniki telefon będzie działał lepiej.Lepiej zmienić stary zamulający soft operatora na nowy nie modyfikowany.Telefon na pewno przyśpieszy.

Wiem co mówię w tuningowaniu telefonów z tej platformy mam duże doświadzcenie

Też mi się tak zdaje,ale w tej dziedzinie chyba sobie nie poradzę :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam :slight_smile:

Tuning tej platformy jest banalny, napewno sobie poradzisz!

wiesz co krzysiekx? Ty lepiej już nic nie pisz. Może ja się nie znam, ale tuning K770 mam wyćwiczony.

Może będziesz zadowolony z nowych sterów, bo zależy na jakie trafisz.

Ale na 100% SEUS przywróci simlocka, to jest pewne , oraz podwyższy CID o numerek - jeżeli teraz masz 52, podwyższy d 53 i uniemożliwi modyfikację programem XS++ (zastaje FAR Manager)

Co do softu- ok, może faktycznie K770 to inna platforma, ble, ble, ble ale to ciągle SonyEricsson , dlatego nie sądzę, by z moim K770 by było inaczej. A u mnie sprawa wyglądała tak, że wgrałem czysty soft i nie zauważyłem żadnej optymalizacji-telefon jak chodził tak chodzi. Jedyny zysk to odblokowywanie flash menu (soft ery w K770 to blokuje, domyślny-nie)

Na platformie A2 w której jest C902 nie ma możliwośći podwyższenia CIDu przez SEUSa, programy xs i far nie są dla tej platformy.

Sterowniki można dowolnie zmieniać aż się znajdzie te odpowiednie.

Zanim napiszesz to poczytaj.

zgadzam się- ale IMHO domyślne najlepsze, wytestowane i nie sprawiają problemu.

OK, ale simlock MUSI wrócić. Na logikę- teraz masz simlock ściągnięty prawdopodobnie patchem, czyli masz edytowany lekko soft. Jak puścisz fona SEUSem soft zainstaluje Ci się od nowa - s tracisz patcha na simlocka i stracisz simlock.

chłopaki nie sprzeczajcie się :wink: nie znam się na tym czym simlok się odnowi czy też nie nie znam się również na tych programach przez ktore modyfikuje sie telefon,ale poczytałem trochę w Google i simlok w większości wraca chyba ze został zdjęty w serwisie

Pozdrawiam :slight_smile:

dokładnie-jeżeli simlock ściągnięty patchem-wraca, jeżeli zakupiony TurboSim- nie wraca, jeżeli ściągnięty BOXem-nie wiem

BOXem nie wraca na pewno.

Co do ściągania simlocka jest na to prosty i darmowy sposób - aerix.A jeśli wróci bez problemu można zdjąć.