Czy Sims 3 można zainstalować tylko na 1 komputerze?

Witam. Mam problem, a właściwie mój kolega. Ma on właściwie wszystkie dodatki do Sims 3 (kupił je wszystkie miesiąc temu (Bogacz:) )) Poprosiłem go, aby pożyczył mi jeden, bo go akurat go nie mam. On upiera się, że nie pożyczy, bo tą grę trzeba zarejestrować na Origin. Czy tą grę (te dodatki) można instalować tylko na 1 komputerze? Kiedyś normalnie pożyczałem Sims 3 od innego kolegi (w 2009r.) i wszystko było ok? Coś się pozmieniało? Pomoże mi ktoś?

Simsy można zarejestrować jeden raz, ale na Origin. Jeśli dostał licencje, która mówi o tym że simsy można zainstalować tylko na 3 komputerach (jak jej nie ma to gra może nie mieć zabezpieczenia że na 3 komputerach można zainstalować simsy) to się nie dziwie raczej.

Poniekąd kolega ma rację. A mianowicie teraz klucze do gier EA są przypisywane do konta Orgin. Jak przypiszesz klucz do konta to będziesz mógł korzystać z gry tylko przy pomocy tego konta. Ja spróbujesz ją zainstalować na innym kompie podając klucz od kolegi wyskoczy Ci info, że klucz jest już przypisany do innego konta.

Rozwiązanie jest proste musiałbyś poprosić kolegę o dostęp do jego konta, a on nie musi się zgodzić. Do tego dochodzi regulamin Orgin, bo nie pamiętam czy jest ta zapis o udostępnianiu konta osobom trzecim.

Regulamin dotyczący konta Origin (Punkt 1) ze strony http://tos.ea.com/legalapp/WEBTERMS/US/pl/PC/

Niestety, ale lata pożyczania gier powoli mijają… wszystko trzeba przypisać do swojego konta Origin/Steam/Uplay itp. itd. Jeśli ten dodatek jest już przypisany, to nie ma możliwości pożyczenia gry.

Jest jeśli kolega mu da możliwość używania konta origin i zainstalowania gry. Jak wcześniej mówiłem regulamin pozwala na korzystanie osobom trzecim z konta Origin.