Czy skaraca się żywotność dysku twardego przy pracy w pionie

Witam! Czy skaraca się żywotność dysku twardego przy pracy w pionie ? Widzialem w interniecie rózne opinie i już sam nie wiem… Wie ktoś coś na ten temat?

Ważne, żeby dysk nie pracował pod kątem.

+1 dla McDracullo

Poza tym, jeśli pracował od początku poziomo, to nie powinno się go ustawiać pionowo. I na odwrót.

Czyli można ustawić pionowo, jeśli dysk pracuje tak cały czas od początku.

No właśnie przez ponad rok dysk pracował poziomo, a teraz ustawiłem w pionie… To lepiej zmienić z powrotem?

Z logicznego punktu widzenia pionowa pozycja nie ma sensu, dyski są przystosowane do pracy “poziomej”

No ale ja mam akurat obudowę która moze leżeć lub stać. Cały czas komputer leżał i dysk był poziomo, lecz można obudowę ustawić w pionie i dysk chodzi pionowo

Nic mu się nie stanie. U mnie 3 dyski pracowały “na leżąco” przez lata. Teraz pracują “na stojąco” i się nie skarżą.

Dysk może pracować poziomo, pionowo a także “do góry nogami” i to, że pracował kiedyś poziomo nie ma najmniejszego znaczenia. Obecne dyski pracują w każdej pozycji.

Czy w konsoli XBox 360 dysk nie pracuje “do góry nogami”?

Istnieją komputery typu AIO,w których dysk pracuje w pionie lub pod innymi kątami. :smiley:

Pokaż mi aio, w którym dysk jest pod kątem.

Nie wykluczam możliwości że nie istnieją, ale muszą być one przystosowane do tej pracy, jeśli można go tak ustawić to znaczy że jest do tego przystosowany :slight_smile:

Przecież ostatnio pojawiają się też tego typu obudowy :wink:

Ani to AiO, ani też dysków pod kątem nie widzę.