Czy skaraca się żywotność dysku twardego przy pracy w pionie

(stanek.94) #1

Witam! Czy skaraca się żywotność dysku twardego przy pracy w pionie ? Widzialem w interniecie rózne opinie i już sam nie wiem... Wie ktoś coś na ten temat?

(McDracullo) #2

Ważne, żeby dysk nie pracował pod kątem.

(vanderneels) #3

+1 dla McDracullo

Poza tym, jeśli pracował od początku poziomo, to nie powinno się go ustawiać pionowo. I na odwrót.

Czyli można ustawić pionowo, jeśli dysk pracuje tak cały czas od początku.

(stanek.94) #4

No właśnie przez ponad rok dysk pracował poziomo, a teraz ustawiłem w pionie... To lepiej zmienić z powrotem?

(-=RaFaL=-) #5

Z logicznego punktu widzenia pionowa pozycja nie ma sensu, dyski są przystosowane do pracy "poziomej"

(stanek.94) #6

No ale ja mam akurat obudowę która moze leżeć lub stać. Cały czas komputer leżał i dysk był poziomo, lecz można obudowę ustawić w pionie i dysk chodzi pionowo

(McDracullo) #7

Nic mu się nie stanie. U mnie 3 dyski pracowały "na leżąco" przez lata. Teraz pracują "na stojąco" i się nie skarżą.

(dark__jedi) #8

Dysk może pracować poziomo, pionowo a także "do góry nogami" i to, że pracował kiedyś poziomo nie ma najmniejszego znaczenia. Obecne dyski pracują w każdej pozycji.

Czy w konsoli XBox 360 dysk nie pracuje "do góry nogami"?

(tdream) #9

Istnieją komputery typu AIO,w których dysk pracuje w pionie lub pod innymi kątami. :smiley:

(McDracullo) #10

Pokaż mi aio, w którym dysk jest pod kątem.

(-=RaFaL=-) #11

Nie wykluczam możliwości że nie istnieją, ale muszą być one przystosowane do tej pracy, jeśli można go tak ustawić to znaczy że jest do tego przystosowany :slight_smile:

(T Luk) #12

Przecież ostatnio pojawiają się też tego typu obudowy :wink:

(McDracullo) #13

Ani to AiO, ani też dysków pod kątem nie widzę.