Czy SketchUp jest całkowicie darmowy?


(Oskar 1981) #1

Witam,

Prowadzę własna działalność i od czasu do czasu potrzebuję przedstawić klientowi wizualizacje projektu w 3D (architektura). Ponieważ zdarza mi się to bardzo rzadko, dlatego szukam programu darmowego, lub bardzo taniego. Nie oczekuję fotorealistycznych renderów, a jedynie możliwości pokazania realizowanego obiektu w trzech wymiarach. Idealnym rozwiązaniem byłby dla mnie program Google SketchUp, jednak nie jestem pewny czy jest on darmowy również do zastosowań komercyjnych. Długo szukałem odpowiedzi na to i wreszcie znalazłem coś takiego:

http://support.google.com/sketchup/bin/ ... swer=36201

Chodzi mi głównie o akapit:

Oprogramowanie Google SketchUp jest dostępne do użytku osobistego i komercyjnego oraz zawiera wsparcie udzielane przez nasze Centrum Pomocy SketchUp. Można również znaleźć odpowiedzi, zadać pytania i podzielić się swoim doświadczeniem na oficjalnym Forum Pomocy.

Czy to wyczerpuje wszystkie wątpliwości co do wykorzystania tego programu? Czy mogę go używać w celach komercyjnych na firmowym komputerze bez obaw?

Bardzo proszę o rzeczowe odpowiedzi.

Pozdrawiam


(jas_fasola) #2

Tak. Od wersji 7 jest zmieniona licencja. I również można uzytkować wersji darmowej komercyjnie. Mieliśmy na forach modelarstwa kartonowego te same wątpliwości czy można użytkować wersji darmowej komercyjnie. Po rozczytaniu licencji do wersji 6 nie można było ale od 7 już tak.


(Oskar 1981) #3

To jest dla mnie bardzo dobra informacja. Dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam


(Kuba6lambo) #4

Do użytku komercyjnego służy płatna wersja SketchUp Pro. Tak jest napisane np. tutaj: http://dataflor.pl/index.php?id=56#czy_sketchup


(pocolog) #5

Jeśli chodzi o darmowe http://alternativeto.net/software/google-sketchup/?license=free