Czy skodzenie takiej rzeczy jest trudne?


(sla17) #1

Hej, chciałbym sobie zrobić coś na kształt http://dooid.com/chrup

Jednak coś prostszego z wyglądu, typu http://wasacz.net :wink:

Chciałbym tam wrzucić dane kontaktowe (mail, gg, skype, XMPP), na innej zakładce "mnie w sieci", a na trzeciej krótki "about" o mnie ;p

Czy trudne? Niezbyt się znam na kodzeniu stron ;p. W jakimś programie jest może duże ułatwienie tworzenia takich rzeczy :P?


(Hazel Adam) #2

Jak masz Operę to sobie w Dragonfly podpatrz kod strony i CSS, wtedy sobie zrobisz coś na kształt, a jeszcze prościej byłoby zapytać mailowo autora strony... ; >


(Grzesie K) #3

Jeżeli chodzi o pierwszą stronę to musisz zainstalować jakąś bibliotekę typu jQuery by wykonać te anim animacje- wysuwanie, przesuwanie. Dodatkowo wymaga to znajomości tej biblioteki oraz html i css. Jednak jak zapewne zauważyłeś tą pierwszą stronę masz postawioną na serwerze dooid, który zapewne oferuje automatyczne generowanie takiej strony po zarejestrowaniu, więc możesz posiadać identyczną bez znajomości języków programowania i większego wysiłku. Wystarczy się tam zarejestrować.

Jeżeli natomiast chodzi o drugą to html, css oraz odrobina js- lecz według mnie zastosowana niepotrzebnie, na siłę. Utworzenie takiej strony wymaga znajomości wymienionych wcześniej języków. Polecam stronę http://www.kurshtml.boo.pl

#Haz3L Zauważam, iż zapewne jesteś użytkownikiem i zwolnikiem przeglądarki internetowej opera, lecz inne przeglądarki również oferują takie opcje. FF posiada np. dodatek Firebug, który przeprowadza analizę kodu strony wprost w oknie przeglądarki w specjalnym doku oraz daje możliwość jej edycji w czasie rzeczywistym tzn. bez odświeżania strony.


(sla17) #4

To był przykład z tym dooid, dla mnie zbyt "wypaśna"

Druga jest fajna, tylko trzeba tam by wcisnąć gdzieś "przekładki" jakieś czy coś, na te trzy podstrony. No i oczywiście zrobić sam, żeby nie było kopiowania :wink:


(Wszerad91) #5

Bez przesady, wcale bibliotek stosować nie trzeba ale umieć JS by się przydało:D Ale rzeczywiście jQuery takie bajery potrafi więc tak chyba najłatwiej.


(Grzesie K) #6

,,przekładki"? Nie rozumiem.....