Czy skopiowanie windowsa mogłoby spowodować bluescreeny?

Czy skopiowanie windowsa mogłoby spowodować bluescreeny ![-o<

Skopiowanie Win, czyli skopiowanie folderu Windows na inny dysk, czy co??

Nie!

Skopiowałem folder windows ze wszystkimi plikami jakie znajdują się w orginalnym zmieniłem nazwę tego folderu,a teraz przy starcie windowsa XP pojawia mi się wybierz system do uruchomienia,czy jakoś tak!

Ale to co wypisuje to nie bluescreen, tylko okno wyboru systemów (w XP wszystko co się tu wyświetla jest w pliku boot.ini).

PS Po co go skopiowałeś?

domino1 , ale Ty masz pomysły, no ale jak już “popełniłeś tę zbrodnię” to zmodyfikuj plik boot.ini. Powinny być tam dwa wpisy odnoszące się do różnych lokalizacji. Ustaw na ten pierwotny, pierwszy od góry.

Wiem,że to nie są bluescreeny,ale oprócz tego to zaczeły się pojawiać bluescreeny! !!

Ciekawe :slight_smile:

Nie wiem w jakim celu wykonałeś tą operacje ??

Ale wracając do pytania to odpowiedz brzmi TAK! zmiana nazwy folderu “WINDOWS” lub “Program Files” może spowodować i powoduje blue screeny.

Ciekawią mnie jeszcze dwie rzeczy:

  1. jak zmieniłeś nazwę bo chyba nie z poziomu windy bo opcja zmiany nazwy folderu “WINDOWS” jest zablokowana.

  2. Jakim cudem winda wstała po zmianie nazwy katalogu?

Jeżeli chcesz mieć inna nazwę niż “WINDOWS” to zmieniaj nazwę folderu podczas instalacji systemu a nie po jego zainstalowaniu.

Nie on chyba skopiował katalog windows i dopiero jemu zmienił nazwę. Tak, czy siak jakieś informacje pojawią się o zawartości tego katalogu w rejestrze i systemie, więc teoretycznie może to spowodować bluescreena.

Tak!!!Nazwę zmieniłem kopii! !!

Teoretycznie możesz, ale przeczyść potem kompa ccleanerem.