Czy SLI sie opłaca

Mam karte Palit 7600GT chciałbym srobic SLI juz mam na oku płyte

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+K8N+SLI

Czy opłacalne jest teraz SLI. Czy róznica bedzie zauwazalna. I jesli czy nie bede miał obsługi direct’x 10 to tez poczuje róznice?? wiem ze za niedługo pojawią sie karty z obsługą direct’x 10 ale wątpie czy za 400zł kupie dobrą (tyle mają kosztować) Jakie jest wasze zdanie?

Robiąc SLI teraz z takich kart to troche bezsens :stuck_out_tongue:

Lepiej poczekać na karty low-endowe 8xxx

W jakim sensie dlatego ze są słabe czy nie mają obsługi dx10. A własnie wg mnie low-endowe 8xxx to bedzie syf na dodatek te ceny które zapowiedzieli są zaniozne.

Wzrost wydajności będzie w okolicach 1/3.

Lepiej kupić jedną mocną kartę niż 2 słabsze.

W słabych rozdzielczościach SLI daje ok 15% ale w duzych rozdziałkach na duzych detalach daje ok 80-90%. a mysle ze jesli kupie dwie karty po 500zl to bedą miały wiekszą wydajność niz karta za 1000zł. A zobacze róznice dlatego ze nie mam dx10??

To źle myślisz.To wcale nie jest prawda 8) Jak pokazuje większośc testów SLI radzą sobie gorzej niż droższe pojedyncze karty. Ja na twoim miejscu poczekał bym na karty z serii 8XXX bo te wspierać beda Dx10 :stuck_out_tongue: Jak wyjdą to możesz tą sprzedać i kupić sobie nowego GeForce’a a nie pakowac sie w niedługo kończącą sie ere Dx9 :stuck_out_tongue: A narazie na tej karcie możesz bez problemu jechać :lol:

Też odradzam ci zakup drugiej karty, to nie ma sensu. Lepiej za 2 miechy kupić kartę z serii 8xxx

a masz monitor żeby wykorzystać te duże rozdzielczości? bo ten wzrost wydajności jest widoczny powyżej 1600x1200 i to też nie zawsze…