Czy SLI sie opłaca

(Byku 15) #1

Mam karte Palit 7600GT chciałbym srobic SLI juz mam na oku płyte

Czy opłacalne jest teraz SLI. Czy róznica bedzie zauwazalna. I jesli czy nie bede miał obsługi direct'x 10 to tez poczuje róznice?? wiem ze za niedługo pojawią sie karty z obsługą direct'x 10 ale wątpie czy za 400zł kupie dobrą (tyle mają kosztować) Jakie jest wasze zdanie?

(Błażej) #2

Robiąc SLI teraz z takich kart to troche bezsens :stuck_out_tongue:

Lepiej poczekać na karty low-endowe 8xxx

(Byku 15) #3

W jakim sensie dlatego ze są słabe czy nie mają obsługi dx10. A własnie wg mnie low-endowe 8xxx to bedzie syf na dodatek te ceny które zapowiedzieli są zaniozne.

(Michal Kolatek) #4

Wzrost wydajności będzie w okolicach 1/3.

Lepiej kupić jedną mocną kartę niż 2 słabsze.

(Byku 15) #5

W słabych rozdzielczościach SLI daje ok 15% ale w duzych rozdziałkach na duzych detalach daje ok 80-90%. a mysle ze jesli kupie dwie karty po 500zl to bedą miały wiekszą wydajność niz karta za 1000zł. A zobacze róznice dlatego ze nie mam dx10??

(Tomekjakubik) #6

To źle myślisz.To wcale nie jest prawda 8) Jak pokazuje większośc testów SLI radzą sobie gorzej niż droższe pojedyncze karty. Ja na twoim miejscu poczekał bym na karty z serii 8XXX bo te wspierać beda Dx10 :stuck_out_tongue: Jak wyjdą to możesz tą sprzedać i kupić sobie nowego GeForce'a a nie pakowac sie w niedługo kończącą sie ere Dx9 :stuck_out_tongue: A narazie na tej karcie możesz bez problemu jechać :lol:

(.::DOOMINIQS::.) #7

Też odradzam ci zakup drugiej karty, to nie ma sensu. Lepiej za 2 miechy kupić kartę z serii 8xxx

(Piojarek) #8

a masz monitor żeby wykorzystać te duże rozdzielczości? bo ten wzrost wydajności jest widoczny powyżej 1600x1200 i to też nie zawsze...