Czy słońce może zaszkodzić laptopowi?

Ja miałem taką sytuację, że 2 miesiące byłem na wakacjach i prosto na tył laptopa, czyli na tył monitora (laptop był zamknięty) padało słońce - 2 miesiące !!

Pozdrawiam

Jeśli w międzyczasie masz w domu 40 stopni, a słońce dodatkowo bardzo go w ten sposób dogrzewa to to nie jest dobre, ale wystarczy otworzyć okno wtedy :stuck_out_tongue:

Jeśli będzie stał na słońcu bardzo długo(na biurku przez rok i więcej :P) to wyblaknie obudowa oczywiście, ale tak poza tym to nie ma przeciwskazań…

Oczywiście, że to nie będzie szkodzić.

Ja jeszcze dopowiem, że miałem taką folię ochronną na tyle monitora, która się trochę “zmętoliła”.

w komputer świecie kiedyś opisywali jak gość przez przypadek zostawił włączonego laptopa na patelni, pod którą był włączony gaz. Poszedł z domu i jak wrócił… laptop ciągle działał, mimo roztopionej obudowy !!A słońce na pewno mniej szkodzi niż patelnia, czyli nic się nie powinno stać, chociaż jak się za bardzo nagrzeje na słońcu to nie dobrze. :slight_smile:

Podpinam sie do tematu, mam FS i odkąd w moim domu jest remont (dodatkowo dym papierosowy dochodzi) matryca nie łączy się z lapem, tzn ekran miga, gaśnie, jest coraz gorzej, czy zatem jest to uszkodzenie techniczne czy może to przez kurz, dym tytoniowy ?