Czy słuchawki Somic V2 nadają się głównie do gier?


(jimofe) #1

Hejka. Szukam słuchawek w miarę uniwersalnych, głównie do gier (raczej RPG, przygodówki) bez mikrofonu (tylko singleplayer), ale również do muzyki i filmów. Będą podłączane do laptopa, używane tylko w domu. Za około 200 PLN polecono mi Somic V2, ale w internecie mają podzielone opinie, jeżeli chodzi o gry (niektórzy twierdzą, że do gier się nie nadają). Proszę o opinię i ewentualne inne propozycje słuchawek.


(kowgli) #2

Słuchawek jest na rynku tyle i ich ocena jest na tyle subiektywna, że wątpię abyś uzyskał konkretną odpowiedź. Tu masz recenzję: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-somic-v2/

Pamiętaj tylko o tym, że jakość przetworników w 99% laptopów jest tak tragiczna, że podłączanie do nich czegokolwiek więcej niż pchełek za 10zł mija się z celem.

Tak więc, albo szukaj słuchawek z wbudowanymi przetwornikami - na USB, albo dolicz koszt jakiejś choć minimalnie przyzwoitej karty muzycznej / DAC USB. Czyli powiedzmy kolejne 200-300zł.


(nietopyrz) #3

Żeby dopełnić źródeł rzetelnych informacji o tym modelu:

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/sluchawki/somic-v2/

Po przeczytaniu powyższych trzech recenzji będziesz w stanie sam sobie wyrobić opinie i skontrować ją względem własnych oczekiwań.