Czy spalony zasilacz powoduje popsucie się reszty części?

przed chwilą wybuchło mi coś w komputerze. prawdopodobnie to zasilacz który już miał 6 lat. czuć spalenizne. chciałem się dowiedzieć czy reszta części i monitor też mogą być spalone? zasilacz feel 350w

Tak. Ale co i czy zostało spalone można stwierdzić dopiero po kontroli wzrokowej i sprawdzeniu elementów w innym komputerze.

Oczywiście nie wolno podłączać pod żadnym pozorem elementów ze śladami wyładowania lub nadpalenia!

PS. Mała szansa, że został uszkodzony monitor ale też jest taka możliwość.

Zalezy od szczescia, ostatnio w starym kompie zasilacz tak się spalił ze dym sobie leciał i nic za sobą nie pociągnął.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

No tak ten zasilacz miał prawo tak zakończyć swój żywot. Przy odrobinie szczęścia może zakończyć się tylko na zjaranej zasiłce, przy większym pechu mogła za sobą coś jeszcze pociągnąć (twardziel, płyta gówna). Sprawdź czy wtyczka ATX na płycie głównej nie jest upalona/podtopiona, obejrzyj napędy, jeśli wszystko wygląda OK, po podłączeniu nowej nic nie powinno się stać, co najwyżej nie zareaguje płyta główna jeśli została uszkodzona.

Od siebie dodam tylko tyle, żebyś nie kupił znowu jakiegoś “wynalazku”. Dobry zasilacz to koszt około 200zł lub jak wolisz jakiś używany za 100zł spokojnie kupisz. Zasilacz takiej “renomowanej” firmy jak Fell bałbym się na nim odpalić mojego kompa. Zasilacz jest bardzo ważnym podzespołem a widzę niejednokrotnie bardzo dobrej klasy podzespoły warte kilka tysięcy i zasilacz za 80zł firmy Logic czy Tracer. Pamiętaj tym razem zasilacz nie musiał “pociągnąć za sobą” pozostałe podzespoły ale innym razem możesz mieć mniej szczęścia. Wpisz w wujka google czarna lista zasilaczy i poczytaj.

nie widzę żadnych potopien może nic się nie spaliło. zaniose do serwisu. dzięki za pomoc