Czy spartan pro wejdzie na moją płytę główną?

Niedawno wylicytowałem procesor AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz  za 285 zł ( myślę , że nieźle :smiley:  ) i zamierzam kupić nowe chłodzenie . Myślę , że na mojej badziewnej płycie głównej da się go podkręcić go do 3,6 Ghz ( ktoś się wypowiadał w necie , że do takiego taktowania wystarczy tylko mnożnik zmienić i bez problemu wchodzi ) . Mam natomiast pytanie czy SilentiumPC Spartan PRO HE924  wystarczy temperaturowo i czy zmieści się na mojej płycie głównej ( ram standardowej wielkości bez radiatorów 2 kości ddr3 1333 ) ? A jeśli nie to czy mam nabyć raczej Fera PRO HE1224 i czy mi to wejdzie ?  Płyta jak w opisie Asus M4N68T-M V2  dołączam jeszcze screen obecnego wnętrza kompa i dodam , że przy rozdzielczości w której gram 1440x900 wystarczy mi pewnie 3,6 Ghz :-) 

 

 

 

 

http://i61.tinypic.com/jt9d89.jpg

Wystarczy nie wystarczy jak już kręcić to tyle ile fabryka dała, a ten procesor bez problemu idzie na 3.8GHz, ale to chłodzenie jest właściwie by go potrzymać w standardowych taktach przy ciszy. Chłodzenie SilentiumPC pasuje do każdej płyty.

Kręcić na maksa to bym może i chciał ale płyta główna to klops i pewnie mi nie pozwoli :smiley: , skoro spartan nie do kręcenia ( przynajmniej nie tego procka ) to wezmę może SilentiumPC FERA 2 PRO HE1224 ? Jak sprzedam starego procka to w sam raz wystarczy ( za 100 pójdzie :slight_smile:  ) 

dobra założyłem fera 2 i działa ale nie widać temperatur na mojej płycie głównej w aida 64 …czemu? w athlonie II 250 było widać