Czy sprowadzenie laptopa jest opłacalne z USA, UK?


(FXJ) #1

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć czy kupno laptopa za granicą się opłaca (UK lub USA-NY). Ponoć elektronika na zachodzie jest sporo tańsza ale jak parzyłem sobie na googlu to takiej strasznej różnicy nie ma. Czy ktoś z odwiedzających nasze forum sprowadzał może laptopa? I jak jest z gwarancją czy można go przesłać do polskiego serwisu czy do sprzedawcy on do serwisu i z powrotem?

Oczywiście interesuje mnie jakiś model 17” cali z Intel Core 2 Duo (ok. 2GHz) [na grafikach do laptopów się nie znam]. Cena max 3250w zł ;p

PS: dopiero dałem znać kilku osobą żeby się rozejrzały.


(MarS) #2

Nie. Europejskie serwisy nie obsługują modeli wyprodukowanych na rynek amerykański z powodu braku części do tych modeli

Wyjątkiem są ekstra wykupione dodatkowe gwarancje międzynarodowe, ale to kosztowna zabawa

Co innego Anglia, ale tam ceny nie są znowu aż tak bardzo atrakcyjne

Moim zdaniem lepiej kupić na miejscu w kraju. Uniknie się problemów


(Grzegorz Ch) #3

z USA sprowadzenia laptopa jest opłacalne, ceny są dam dużo niższe. Niestety jak pisał kolega wyżej jest problem z gwarancją jest realizowana tylko w USA, no chyba, że dają gwarancję międzynarodową. sam używam laptopa sprowadzonego z USA. minęły ponad dwa lata i nie miałem z nim problemu :slight_smile:


(Tomkl12) #4

z lapsem faktycznie roznie bywa, ale lepiej kupic na miejscu. chocby sama swiadomosc tego, ze jak Ci cos padnie to masz serwis na miejscu.


(system) #5

Sam zastanawiałem się, czy nie kupić by lapa z USA, ale po doliczeniu kosztów transportu, ewentualnego wykupienia gwarancji międzynarodowej wychodzi na to samo, a może nawet drożej. Co do twojego sprzętu, to za 3250zł nie masz za bardzo co liczyć na 17' i 2.0 C2D :D.

Jeśli chodzi o lapa to zdecydowanie najbardziej polecam TOSHIBA.

Może coś z tego:

http://www.allegro.pl/item189037896_hit ... ikorn.html

http://www.allegro.pl/item187556223_tos ... 0_17_.html

Ale będzie ciężko 17' za taką kasę :wink:.


(FXJ) #6

A jeśli bym zszedł z Intel Core 2 Duo na samo Intel Core 2 lub Pentium D? Bo słyszałem że AMD się grzeją strasznie.

Bo dysk duży mi nie potrzebny wystarczyło by mi nawet 80GB 7200RPM i 512MB DDR. Bo takich malutkich 15” to mi szkoda brać bo jak mi będzie rozdzielczość 1024x768 wyglądała :stuck_out_tongue:

To co byście mi polecili:

http://www.ceneo.pl/Laptopy & http://www.allegro.pl


(Grzegorz Ch) #7

to weź 15,4" panoramę 1200x800, trochę więcej miejsca na ekranie niż na 1024x768.


(Grkmgrj) #8

AMD się wcale tak bardzo nie grzeją, ale myślę że lepszy jest Pentium i to zdecydowanie, ponieważ można go świetnie ztuningować, a jeśli chodzi o laptop z zagranicy to moim zdaniem lepiej kupić w polsce dlatego bo masz pewniej, jest gwarancja, a koszty są takie same lup tańsze, a poza tem gdybyś miał problem z zagranicznym lapsem to miałbyś problem..


(Grzegorz Ch) #9

w Polsce są firmy, które zajmują się sprowadzaniem laptopów w USA, przejmują na siebie gwarancję. Może rozglądnij się co oferują i za ile.

co do gwarancji to masz rację, ale z tymi kosztami to nie przesadzaj. W USA laptopy są tańsze od kilkunastu procent do około nawet 30%. Różnica w cenie jest więc znaczna. Natomiast w europie ceny są podobne, więc import prywatny jest nieopłacalny.


(Grkmgrj) #10

tak zgadza się ale może polska nie jest aż takim bardzo do przodu krajem jednak moim zdaniem lepiej nie ryzykować sprowadzania z usa chyba że masz np rodzinę w usa


(Init3) #11

macbooki są na bank tańsze