Czy sprzedając na Allegro trzeba mieć pozwolene?

Mam pytanie, czy sprzedając raz na rok ok. 10 przedmiotów, na Allegro - czy trzeba mieć jakieś pozwolenie?

Nie.

Oczywiście, że nie :roll:

Chyba, że wartość miesięczna sprzedawanych przedmiotów wynosi powyżej 1000zł to wypadałoby odprowadzić podatek, jest taki przepis.

Ok, dzięki.

Bo właśnie się sprzeczam z bratem, że każdą działalność mówi, że trzeba rejestrować

a na handel trzeba mieć zezwolenie…

Ok, dzięki :slight_smile:

Czesc,

Sprawa wyglada tak: nie trzeba miec pozwolenia zeby cos sprzedawac. wg. ustawy firme musisz zalozyc jezeli prowadzisz sprzedaz w sposob “ciagly i zorganizowany” sprzedaz przez rok 10 przedmiotow nie jest dzialanosci ciagla i zorganizowana. Obie te przeslanki musza byc spelnione lacznie. 1000 zl o ktorym pisze kolega i podatku. chodzi o podatek od czynnosci cywilnoprawnych, ktory placi KUPUJACY, gdy kupi od nas towar przekraczajacy ta kwote. W razie jakis watpliwosci sluze pomoca :slight_smile:

Mam jeszcze jedno pytanie, przeczytałem, że dotyczy to tylko rzeczy używanych (+ 6 miesięcy),

za to od rzeczy nowych (-6 miesiecy), trzeba już odprowadzić podatek…

Źródło: http://www.ehandel.pit.pl

Nie przesadzajmy. Z tego co wiem tak nie ma i na Allegro działa tylko ta zasada, o której mówiłem, bądź spokojny, już trochę czasu handluję na Allegro.

Swoją drogą nie mogłeś zapytać o to na Cafe Allegro?

Nie trzeba mieć