Czy sprzęt nadaje się do OC?

Witam chciałbym podkręcić mój procesor, ale nie wiem czy mój sprzęt się nadaje.

CPU: Intel Core i5 760 2,80 Ghz (Chciałbym podkręcić przynajmniej do 3,50 Ghz)

Cooler od CPU: SilentiumPC Spartan Pro HE924

Płyta główna: Asus p7p55 lx

Zasilacz: Chieftec 400W

Temperatury CPU:

  • bez obciążenia ok. 33 st. C

  • z obciążeniem ok. 57 st. C

Jak chcesz kręcić to byś musiał wymienić na wydajniejsze chłodzenie. Bo 57 stopni na stock i tak sporo.

ja mam ten sam procesor tylko mam cooler Zalman CNPS10X Performa‎, już dłuższy czas chodzi mi on stabilnie na 3,6Ghz

 

 

bzdura maksymalna temperatura tego procesora w stresie to było jakieś 80 stopni

 

według mnie możesz go kręcić tylko sprawdzaj stabilność programem OCCT

wykręcisz tyle na ile płyta ci pozwoli bo te procesory chodzą nawet ustawione na 4GHz

płyta na wiele nie pozwoli, jakoże ma ubogą sekcję zasilania CPU (3+2 fazy), a w dodatku kondensatory są mocno budżetowe (nawet w zasilaniu)…

@bart

Nie znaczy, że trzeba takie temperatury utrzymywać.

ale to są prawidłowe temperatury dla tego procesora, nic mu nie będzie, ten procesor wytrzymywał napięcie do 1,4V i temperaturę na 80 lub 85 stopni celcjusza bez żadnych degradacji i skutków ubocznych, nie wiem skąd ty to bierzesz

wiem co mam bo przed OC obadałem procesor z każdej strony a przy 80 kilku stopniach w żadnym programie jak prime95 nie wywala błędu po dziś dzień a mam go tak podkręconego już chyba z rok jak nie więcej

Kiedyś jak miałem boxowe chłodzenie, komputer był nie czyszczony to temperatury procesora dochodziły do 80 st. C. Dziękuje za zainteresowanie moim tematem oraz za odpowiedzi :smiley:

Udało mi się podkręcić procesor do 3.6 Ghz. Temperatury jak najbardziej w porządku. Procesor stabilny