Czy stan mojego dysku jest dobry?

Witam. W ostatnim czasie mój komputer jakby zwolnił. Wyczyściłem pliki tymczasowe itp. ale pomyślałem nad stanem dysku(jest już dość stary). Program diagnostyczny wykrywa dobry stan, jednak chciałbym się upewnić, czy dysk nie ma jakiś awarii.

Oto screen z programu:

 

 

Pozostałe parametry komputera to :

 

Intel Core 2 Duo 2140 1.6Ghz

2GB RAM

Grafika GeForce 7300LE 128MB

System Windows 7 Home Premium.

 

Z góry dziękuję za diagnozę, jakakolwiek by ona nie była :slight_smile:

Wszystko OK.

Użyj conajmniej ccleaner do czyszczenia śmieci plikowych i rejestru. Nie napisałeś jakim narzędziem posłużyłeś się do usunięcia plików tymczasowych bo to jest mało jak tylko tymczasowe. A jak z fragmentacją dysku , plików to też czasem może w jakimś stopniu z powolnić. Dobrze by było użyć jeden z lepszych do defragmentuji dodatkowo pliki przy starcie boot time np. defraggler chociaż coś narzekają na ten program w Windows7 to może Auslogic czy i obit smart defrag. Ostatni ma chyba funkcję do defragmentacji MFT. Ile jest wolnego na partycji systemowej.

Co do dysku to nie wszystko jest ok są błędy odczytu oraz błędy komunikacji to zaleca się wymianę kabla sygnałowego dysk-płyta główna. Można przepiąć kabel do sąsiedniego wolnego gniazda na płycie głównej. To nie są wszystkie możliwe przyczyny z powolnienia działania systemu. Ale odniosłem się na początek od czego autor zaczął. Dalsze opcjonalne przyczyny to np. wirusy czy podwyższone temperatury podzespołów.

Temperatury są OK. Co do wirusów - zainstalował się jakiś Lolipop, myślałem że to zwykłe adware i odinstalowałem, usunąłem wpis z autostartu.

 

Czyli dysk jest w dobrym stanie?

dysk jest OK na pewno

To dziękuję za odpowiedzi, widocznie coś z systemem :slight_smile:

Mam wyszczególniać co do błędów wykazanych w smart. Wartości: 01 i C7 w kolumnie RAW wykazują błędy. Nie są to może jakieś duże wartości ale jak są problemy to można wziąć pod uwagę i na pewno nie mówić że z dyskiem jest ok . Dopiero wtedy jak nie było by żadnych objawów a na teraz z cała pewnością nie można potwierdzić bo autor potwierdza o problemach. Jakby zainstalował na nowo system poinstalował wszystkie sterowniki do uzyskania pełnej sprawności i zależnie od wyników można by było z większą pewnością stwierdzić czy z powolnienie od systemu było czy od czegoś innego i dalsze poszukiwania. Jak masz zapasowy kabel sygnałowy to nie masz nic do stracenia sprawdzić. Nie da gwarancji poprawy ale przynajmniej jedna z możliwych przyczyn będzie sprawdzona. Przeskanuj czy może już tym skanerem Przy instalacji zaznacz wersję free i zobaczysz czy coś jeszcze znajdzie oprócz tego co Ci znalazło we wcześniejszym skanowaniu.

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

Ale system był postawiony w nowy rok… Może to ten Lolipop powodował to zwolnienie?

To znaczy po usunięciu Lolipop poprawiło się ? bo nic nie wspomniałeś że nastąpiła poprawa w 4 a w 8 sugestia że to on powodował problem. 

Po usunięciu Lolipop i wyczyszczeniu tym CCleanerem.