Czy starczy mi tuszy do wydrukowania książki 50 stron

Chciałby sobie wydrukowac pewną książke (Od zera Do Gier Kodera) gdyż jest ona dostępna tylko w Sieci. Nie ma jej na sprzedaż. Ma ona 550 Stron, jest czarnobiała ( zawiera kolorowe ramki ale to mały problem i kilka zdięc ale to te pIkuś)

Czy wystarczy mi tuszy aby ją wydrukowac. Mam drukarke Canon Pixma MP 450.

Włąsnie zamierzam dokupic strzykawke i dopompowac tusze Do pełna i nie wiem czy kupic 1 pijemnik czy 2. Bo chce zeby mi jeszcze troche zostało (tak zeby do szkoły drukowac)

P.S.

Ile kosztuje taka strzykawka z czarnym tusze i kolorowym ( Do Canon Pixma PM 450 )??

Jaaa. ale z Ciebie sknera !!

Kup se 3 jak Ci zostanie to na allegro sprzedaj, hehehe.

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Ale ile taka kosztuje do Canona. o to mi chodzi bardziej

I pytam zeby wiedziec na ile stron tekstu starcza taki jeden pojemnik

Skoro sam masz taką drukarke to chyba orientacyjnie powinieneś wiedzieć, jakie masz zużycie i ile kartek drukujesz na jednym kartridżu.

Ja w swojej MP160 na kartridżu PG-40 walnąłem coś ponad 200 stron z czego kilka zupełnie zaciemnionych, więc pewnie w swoim kombajnie wiele więcej nie wydrukujesz.

Lepiej kup więcej i niech Ci zostanie, niż mniej i będziesz kolejny raz biegał kupować. :slight_smile:

Jedno wstrzyknięcie tuszu 15 ml przy jakości “szybko” wystarcza na około 450 stron. Tu zależne jest od Ciebie, z jaką jakością będziesz drukował. Lepiej = drożej.

Ja bym na Twoim miejscu ustawił najsłabszą jakość wydruku + funkcję “drukuj w skali szarości” co by kolorowego atramentu nie używało + jeżeli książka jest zapisana jako *.doc to zmień kolor czcionki z czarnego na szary. Przy tylu stronach zaoszczędzisz mnóstwo atramentu a jakość i tak będzie dobra

Niestety książka jest .pdf. Da się w nim poszarzyc czciąnkę ?

O swojim “kombajnie” za dużo nie wiem (wydajnośc) ale wiem ze kolega do MP160 czarny tusz *strzykawkę) kupił za 29 zł w MediaMarkt (podobno oryginał strzykawka ale nie wierze zeby takie coś było - po prostu na opakowaniu pisało canon i for MP160,M170, MP 450 i jeszcze kilka)

Czy to mozliwe czy takkie strzykawki są droższe ??

Złączono Posta : 25.04.2007 (Sro) 14:15

A tusz czarny mam PG-50 a kolorowy CL-51

Moze to wazne wiadomosci