Czy stare gry z internetu sa leglne?

Mam pytanie związane ze starymi grami zakwalifikowanymi jako abandonware. Chodzi mi konkretnie o gry need for speed 2 oraz test drive 4. Czy pobranie ich z internetu jest legalne? z Góry dzięki za odpowiedż.

Nie nie jest legalne

To są według Ciebie stare gry ?? !!

Stara gra to np. Mario :mrgreen:

Abandonware jest legalne z definicji - stare programy (w tym gry) udostępnione przez twórców za darmo.

Gzie znalazłeś tą definicję?

“Cytat” z głowy, ale coś w tym typie było pare lat temu w “Komputer Świat GRY”. Sprawdziłem jeszcze teraz w Wikipedii i jest napisane, że prawnie nielegalne, ale nikt nikogo ścigać nie będzie. (link)

szukałem trochę o tych grach i na jednej stronie z grami znalazłem że Test Drive 4 jest freeware. Czy to prawda?

Większość piratów w Polsce żyje sobie spokojnie i nikt ich nie ściga, ale czy znaczy, że ich działalność jest legalna? NIE! Abandonware z definicji nie jest legalne.

Są natomiast gry (takie jak choćby pierwsza i druga część słynnej serii GTA, albo Truckmania), które są przez autorów udostępniane za darmo - jak sądzę można je uznać za pewien rodzaj Abandonware, a ich ściąganie jest całkowicie legalne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Abandonware

Ale mi chodzi kokretnie o test drive 4. Czy ta gra została udostępniona jako freeware?

Nie do końca jest to legalne .

Tutaj mamy przykład np. Windowsa 98 … 8)

L337 Crew…racja 8) Ale ta firma, dalej sprzedaje Win 98 - Stare gry są to takie, które nie są juz sprzedawane. A szkoda bo a bym sobie kupił kilka klasyków.

Klektus skoro te klasyki jakie chcesz kupić są stare to może są gdzieś w necie jako Abandonware;-D, albo na Allegro, czy gdzieś.