Czy "Stary" Monitor moze byc przyczyną cięcia się gier?

Witam , jak w temacie kupiłem niedawno komputer ( jego parametry widnieją w “Podpisie” ) i gry sie tną np.

BATTLEFIELD BAD COMPANY 2 na rozdzielczoś 1280x1024 + wszystkie ustawienia na WYSOKI czyli najwyższy jaki się da + AA - OF , Aniztropic OFF , V-Sync - OFF ma ok 50 FPSów max …

ARMA 2 Zamula tak samo na każdych ustawieniach obojętne czy są to ustawienia średnie , wysokie czy nieskie …

The Sims 3 to samo na najwyższych się przycina ( nie chodzi płynnie tylko skacze takimi kangurkami obraz przy Przybliżaniu i oddalaniu obrazu ) :shock:

Dodam że Sterowniki od Karty są zawsze zainstalowane najnowsze jakie są , komputer nie jest zaśmiecony ani nic ponieważ zawsze wszystko czyszcze CCleanerem i czyszcze rejestr po każdym odinstalowaniu Gry czy programu , poza tym gry się tną od pierwszych dni gdy komputer był przywieziony do domu :slight_smile:

I teraz moje pytanie takie jak w TEMACIE - Czy może tobyć za sprawą starego monitora który może nie wyrabiać z przetważaniem Obrazu itp ?

O to mój monitor posiadam Go od 7 lat , kupiony był w zestawie z moim poprzednim komputerem :

http://www.pantherproducts.co.uk/Produc … _73V.shtml

Poniżej podaje Informacje z Everesta :

Pole Wartość

Właściwości monitora

Nazwa monitora Samtron 72S/73S/73V/74S

ID monitora STN0021

Model SAMTRON

Typ monitora 17" LCD (SXGA)

Data produkcji Tydzień 41 / 2004

Numer seryjny H9NXA01279

Największy widzialny rozmiar ekranu 34 cm x 27 cm (17.1")

Współczynnik proporcji obrazu 5:4

Częstotliwości odświeżania poziomego 30 - 81 kHz

Częstotliwości odświeżania pionowego 56 - 75 Hz

Maximum Pixel Clock 140 MHz

Największa rozdzielczość 1280 x 1024

Gamma 2.20

Obsługiwane tryby DPMS Active-Off

Obsługiwane tryby wideo

640 x 480 75 Hz

800 x 480 75 Hz

800 x 600 75 Hz

1024 x 600 75 Hz

1024 x 768 75 Hz

1152 x 864 75 Hz

1280 x 720 75 Hz

1280 x 768 75 Hz

1280 x 800 75 Hz

1280 x 1024 75 Hz

Producent monitora

Nazwa firmy SAMTRON

Informacje o produkcie http://www.samtron.com/product/product_01.html

Uaktualnienie sterowników http://www.samtron.com/download/download_01.html

Driver Update http://driveragent.com?ref=59

Bardzo proszę o pomoc , pozdrawiam

To raczej niemożliwe żeby monitor był przyczyną cięcia się gier. Przy 50 fps’ach nie powinno być widać efektu zacinania się. Prawdopodobnie masz po prostu za słaby komputer, a konkretnie kartę graficzną żeby grać w te gry na najwyższych detalach.

Włącz w tych grach synchronizację pionową.

Na pewno karta nie jest za słaba a bynajmniej nie za słaba do simsów :expressionless: czy Army 2 …

Dodane 26.07.2010 (Pn) 17:17

Nic to nie daje …

Na ile ustawione masz odświeżanie ekranu?(daj na 60Hz)

Możesz spróbować:

*zainstalować starszą wersję sterowników

*sprawdzić czy w menedżerze urządzeń nie masz żółtych wykrzykników (może nie masz zainstalowanych driverów do chipsetu?)

*puścić furmarka lub inny programik do sprawdzania obciążania grafiki i temp w grach (możesz patrzeć przy okazji jak po procu leci)

*postawić na nowo system, typu xp a nie 7 i zainstalować dostarczone z grafiką sterowniki i niczego nie czyścić (przez jakiś tydzień lub więcej)

*sprawdzić czy nie masz wirusów (antywirus, combofix[choć nie polecan])

*pożyczyć od znajomego inną grafikę (może to być wada karty a komputer sobie radzi)

*zanieść grafikę do znajomego i sprawdzić jak działa grafika (wada jakiegoś podzespołu Twojego kompa)

*upewnić się czy jest podpięte dodatkowe zasilanie do grafiki (o ile powinno być podpięte jakieś)

*puścić test obciążenia i temp proca (może proc Ci się grzeje bo masz coś źle zamontowane w chłodzeniu)

Operacje w dowolnej kolejności, decyduj co chcesz zrobić pierwsze!

Jak na razie skończyły mi się pomysły:)

Na 75 , ale właśnie przestawiłem na 60 :slight_smile: ( Myślałem że jak jest więcej to lepiej ) …

Teraz gra się znacznie lepiej , sprawdziłem Bad Company 2 na MAX ustawieniach czyli :

ROzdzielczość 1280x1024

Wszystkie ustawienia na poziomie WYSOKIM czyli max jakie mogą być

Antyaliasing 16xQ CSAA - Czyli max

Filtr Aniztropowy 16x - Czyli max

Synchronizacja Pionowa - ON

HBAO - ON

I sytuacja wygląda dużo lepiej przedtem jak chciałem grać to gra się cieła , mega spowalniała a do tego wszystkiego mimo iz grafima szła na Full wyglądała jak by szła na najniższych czy srednich ustawieniach …

Teraz sytuacja z FPSami wygląda nastepująco

Gdy stoje gdzieś na boku pokazuje równe 60 FPSów i ani drgnie w dół czy w góre

Gdy jestem w środku akcji strzelam , wybuchaja granaty itp. wtedy spada do średnio 45 - 40 FPSów Maxymalnie

Także tak jak mówie przestawienie tego odświeżania bardzo pomogło i to nie ulega wątpliwości , ale czy nie powinno być i tak jeszcze lepiej ? Czy to już ja za duzo wymagam a po prostu karta jest za słaba ?

Dzieki za pomoc kolego =D>

Dodane 26.07.2010 (Pn) 17:54

Ale w Simsach nadal jest max 55 fpsów i jak oddalam i zbliżam to spada do 45 #-o

Karta jest dobra ,chyba ciut dużo wymagasz ,a te spadki fps to przecież nie ciecie :wink:

Aha , aha :slight_smile:

Zrobiłem teraz skan systemu programem " Registry Mechanic " i wyskoczyło dużo błędów , jednak nie moge ich usunąć bo program trzeba kupić żeby dało si eusunąć :o

Tutaj podsumowanie :

http://img195.imageshack.us/img195/3603/dsacsacsac.png

MOże to mieć jakiś wpływ ?

Wywal ten program i zainstaluj darmowy CCleaner .Pobierz też TuneUP Utilities i z defragmentuj dyski,przeczyść rejestr,usuń śmieci.

Zrobione :slight_smile:

http://img821.imageshack.us/img821/6914/wynik.png

Dzięki wielkie kolego za pomoc no i za bardzo przydatny programik :slight_smile:

Mam takie pytanko , jak zmniejszyłem odświeżanie tak jak pisałeś z 75 na 60 MHz to normalne jest to że ostrośc spadła ? Czcionka jest mniej wyrazna itp ?

Nie ma sprawy.A Tune Up jest the best.

Spróbuj dostosować Clear Type w Tune Up>System Control>Efekty i animacje>Wygładzanie czcionek.

No i możesz wypróbować Turbo Mode-zostało to stworzone między innymi dla graczy.

Nom mega programik :smiley:

Co do czcionki to chodzi Mi bardziej o to że ekran jest taki nie wyrazni jakby wszystko lekko rozmyte , a zmienienie ustawień tak jak pisałeś nic nie daje … Ale to nie problem jak będe grał to przestawie na 60 MHz a jak skończe to na 75 :slight_smile:

Masz na myśli “TRYB TURBO” dla Twojego Windowsa który jest w Programie Tune Up ? Jeśli tak to czy faktycznie on coś daje czy to tylko taki pic na wode ?

Może się przyzwyczaisz ,a rzuca się to w oczy no bo jest zmiana.

Tak o to mi chodzi, można w nim dostosować parę rzeczy ,np żeby wyłączył indeksowanie podczas gry,albo żeby przełączył kompozycje na Styl klasyczny ,albo żeby wstrzymał zaplanowane zadania itp.Zdaje mi się że te zabiegi podniosą wydajność sprzętu podczas grania.(Nie używałem osobiście)