Czy steam będzie działać z blokadą P2P

Witam, chciał bym dowiedzieć się czy bez P2P można np gracz w counter strike Team Fortress 2 korzystać z GG pobierać i wysyłać pliki w przeglądarce oraz czy steam będzie działał poprawnie czyli czy będzie dało sie pobierać grę i rozmawiać na czacie. Wiem ze nie będą działać programy typu torrenty itp.

Przeniesiono do bardziej odpowiedniego działu dla takiego pytania.

Nie za bardzo rozumiem co ma P2P do grania w CS czy TF2. Może raczej chodzi Ci o to czy jak masz po blokowane jakieś porty to czy będziesz mógł normalnie grać po multiplayerze?

chodzi o to czy cs tf2 i steam będą działa z blokadą P2P

@C3NT3R

Jeżeli przy okazji blokowania portów z których korzystają programy typu P2P zostaną zablokowane porty od CS i TF, to nie pograsz. Taka prawda. Jednak z tego co wiem to BitTorrent korzysta z portów 6000 “coś”, natomiast CS korzysta z portów 27000 coś. Wiec jak zablokujesz porty 6000 to CS dalej będzie działał normalnie.

A może ktoś wie jakie porty blokuje blokada p2p

C3NT3R , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem posta do śmietnika.

To zależy od blokowanego programu. Każdy program P2P działa na innych portach, które można zmienić w ustawieniach programu. Na przykład:

Jeżeli na firewallu masz jakąś domyślną blokadę programów P2P to właśnie te porty zostaną zablokowane. Jeśli blokada jest bardziej spersonalizowana może być przyblokowana większa ilość portów.

Przeskanowałem komputer/teraźniejszy internet programem “Roadki’s ScanPort Version 1.3” rezultat Open: 8 Clased: 99990 o.O" portów

A terasz chce założyć internet z tej samej filmy z oficjalną informacją o blokadzie P2P to znaczy ze będzie jeszcze więcej wyłączonych portów ?

Otwarte porty

135 open (epmap)

445 open (microsoft-ds)

1028 open

1049 open

65671 open (epmap)

65981 open (microsoft-ds)

66564 open

66585 open

C3NT3R , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

To coś źle przeskanowałeś. Bo wątpię żebyś miał zablokowane porty 80, 21, te związane z pocztą elektroniczną, itp. Jeśli firma pisze, że ma poblokowane porty P2P to zapewne ma na myśli te najbardziej popularne.

Dobra all działa dzięki za pomoc