Czy sterowniki dla Widnows 7 będą pasować do 8?

Witam. Orientuje się ktoś, czy sterowniki od systemu Widnows 7 będą pasować do 8? Mam Acera 5732Z i na oficjalnej stronie nie ma driverów pod ten system. Nie chcę instalować 8 a potem powracać do 7 gdy się okaże, że coś nie będzie działać. Zdaję sobie sprawę, że na 100% nikt tego nie wie, ale może ktoś z Was miał ten sam problem w podobnym sprzęcie. Z góry dzięki za porady.

W większości przypadków będą działały.

Dodatkowo jeżeli nie ma na stronie producenta laptopa to warto poszukać samodzielnie (np. poprzez program Driver Genius lub jakiś darmowy).

j/w

w większości przypadków nie powinno być problemów. ostatnio robiłem u siebie upgrade (uaktualnienie win7 do win8) i wszystko poszło pięknie. ręcznie zainstalowałem tylko sterowniki do grafiki AMD, bo win8 wrzucił jakieś Microsoftowe.

A niby skąd

miałby wziąć serowniki jeżeli nawet u producenta ich nie ma? Zastanów się nad tym co piszesz :lol:

Zwykle na stronach producenta laptopa są jakieś stare sterowniki. Najnowszych i tak trzeba szukać na stronach producentów podzespołów lub przez programy strwożone do tego celu, jak Driver Genius czy darmowy DriverMax.

Jednak AMD w tej kwestii kuleje. Za nic w świecie nie zainstaluje się sterowników ze strony AMD do jakiejś karty Mobility (w każdym bądź razie na pewno nie do laptopów z kartą którą można wyłączyć - Intel-Radeon). Ja na Win 8 musiałem zainstalować stare sterowniki do Radeona ze strony HP ustawiając na instalatorze tryb zgodności z Windows 7. Na szczęście wszystko chodzi tak jak powinno.

U mnie na drugim laptopie (emachines e730g), na którym był win7 hp 64 bit ósemka zainstalowała się bez problemów, wszystkie sterowniki są windowsowe. Kiedy próbowałem wgrać te, które miałem pod win7 to win8 nie pozwolił na ich instalację. Czy będzie dobrze działało musisz przekonać się sam, instalując system.

Nie będziesz musiał przymusowo wracać do Windows 8 - za pomocą asystenta uaktualnienia dowiesz się co w Twoim sprzęcie lub oprogramowaniu nie spełnia wymagań Windows 8. Większość urządzeń ma swoje odpowiednie sterowniki, ewentualnie można dodatkowo ściągać sterowniki do kart graficznych - być może są odpowiedniejsze niż te w Windows 8 (choć niekoniecznie).

A stąd, że producent mojego laptopa też nie dał sterowników do win8.

Za pomocą drivergenius pobrałem wszystkie sterowniki do win8.