Czy stracę gwarancję?

Witam!

Niedawno kupiłem nowy komputer, ma 2 lata gwarancji i dokupiłem sobie głośniki Logitech x-540. Teraz mam zamiar kupić kartę dźwiękową SB Audigy 2 i tu pojawia się pytanie. Jak zamontuję kartę to stracę gwarancję? Obudowa jest zabezpieczona przed zdjęciem naklejką. Wydaje mi się, że to jest coś w rodzaju plomby czy coś w tym stylu. Proszę o pomoc ponieważ nie chciał bym stracić gwarancji. :frowning:

Jeżeli jest zabezpieczona naklejką, to prawdopodobnie tak. Udaj się do sklepu gdzie kupowałeś komputer, i powiedź jak przedstawia się sprawa. Najwyżej zapłacisz za montaż karty, ale przynajmniej nie stracisz gwarancji.

Jak kupowałeś gotowy zestaw z czego wynika Twój post to tak stracisz.

Jeżeli masz problem z gwarancją to najlepiej kup kartę zewnętrzną np. SB Live! 24-bit External , problem sam Ci się rozwiąże…

nie straci… gwarancję ma na podzespoły a nie na kompa! ktoś kiedyś o tym pisał :wink:

No jaka logika w tym jest. Oczywiście, że stracisz jeżeli komputer jest zabezpieczony plombą gwarancyjna, więc lepiej jej poszukaj. Jeżeli nie ma to śmiało kupuj dźwiękówkę i montuj.

To dlaczego plomb gwarancyjnych nie ma na każdym z podzespołów tylko na budzie? Właśnie dlatego, żeby jej nie otwierać.

Emil04123 swoją drogą zadzwoń do sklepu gdzie kupiłeś sprzęt i zapytaj co i jak…

To już zależy od sprzedawcy …tak więc lepiej zadzwonić i się dowiedzieć.

viewtopic.php?f=19&t=246843&p=1627903

Ja kiedy kupiłem kompa miałem gwarancję 2 lata na całego ale gdy zdjąłem plomby została mi gwarancja na każdy podzespół osobno…

Skoro buda jest całością to czemu daje się w sklepach karty podzespołów??

Bo na każdą rzecz jest gwarancja.

d2823f035084e8a5.jpg

bo to jest pewnie składak… podzespoły dobrał sobie użytkownik a sklep mu go złożył…

natomiast kupując gotowca z półki, np. w markecie czy gdzieś tam, ma się jedną gwarancje na całość…

zresztą plomby zakładają nie tylko na kompy ale równierz na odtw. DVD mini wierze stereo itp.

właśnie po to by nie otwierać obudowy i nie grzebać w środku…

Miałem podobny przypadek tylko że z kartą sieciową. Wystarczyło zadzwonić do firmy która składała kompa a nie do sklepu bo gwarancji udziela firma a nie sklep i zapytać czy możesz otworzyc kompa i zerwać plomby bo chcesz włożyć kartę. Na pewno się zgodzą.

Komputer nie jest składany, kupiony w Media Markt. Znalazłem kartę gwarancyjną i tam w konfiguracji napisane jest

|12|Obudowa |Optimus Mini czarna b/z IN WIN| Plomba OPTIMUS |

Ale jeszcze zadzwonię do serwisu i się zapytam.

W dniu 20.06.2008 , o godzinie 15:44 został dopisany post przez Emil04123

Aha i nie dostałem żadnej karty podzespołów

Emil04123 , nie dostałeś bo kupiłeś zestaw w sklepie tj. markecie… Gdybyś zamówił części w sklepie z komputerami to oni to co byś chciał złożyli i wtedy dali Ci takową kartę.

No i po co pchać się w gotowce?? Ciekawe jak po czasie będzie wyglądać ten komputer od środka, kórz, pyłki zaczną się rozgaszczać… A co do samego tematu, to czytając poprzednie posty stwierdzam, że masz plombę na budzie i bez zgłoszenia nie możesz jej otworzyć, wyjaśnij sprawę u sprzedawcy, bo to jedyne dobre rozwiązanie :slight_smile:

Dla mnie sprawa prosta. Miałem już styczność z takimi komputerami.

W momencie zerwania plomby na obudowie tracisz gwarancje na wszystko co kupiłeś w zestawie.

Serwis OPTIMUS założy ci kartę odpłatnie zostawiając gwarancje.