Czy synchronizacja w Google Chrome obejmuje rozszerzenia?

(szpon5) #1

Witam serdecznie, właśnie zainstalowałem Google Chrome dla Linuksa. Trochę mnie drażni, że musiałem od nowa pobierać rozszerzenia, konfigurować je, jak i inne ustawienia w przeglądarce.

Natknąłem się na synchronizację i jest tam informacja, że ta rzecz ułatwia udostępnienia danych (np zakładek i ustawień) na innych komputerach.

Mam dwa pytania co do tego:

1. Czy synchronizacja obejmuje również rozszerzenia. Czyli, że oprócz ustawień i zakładek mógłbym również zaimportować rozszerzenia jak i ich ustawienia. Bo tak sobie pomyślałem skoro programiści napisali "na przykład" zakładek i ustawień. Czyli nie "tylko" zakładek i ustawień.

2. Synchronizacja działa na wielu komputerach, ale czy działa na jednym, jednak w obrębie innych lokalizacji. Np jak mam system Windows i na nim skonfigurowany Google Chrome, to będę mógł przenieść te swoje dane z przeglądarki do systemu Linux w Google Chrome? Czy jednak synchronizacja obejmuje tylko inne komputery, a po wykryciu, że jestem na tym samym nie zadziała?

(Majkel93mail) #2

Witam odpowiem krótko

1 NIE

2TAK

(Jacob) #3

Synchronizacja w najnowszej wersji obejmuje 3 elementy: Zakładki, Motywy i Ustawienia Przeglądarki. Jednakże nie tyczy się to rozszerzeń, które na trzeba instalować ręcznie... To w pewnym sensie swego rodzaju zabezpieczenie, bo w ten sposób za pomocą spreparowanego pliku ktoś mógłby zainstalować Ci zdalnie plugin za pomocą, którego przechwyci twoje dane do banków itp.

(szpon5) #4

Aha, dziękuję bardzo za odpowiedzi.

(Przemek171091) #5

od paru dni synchronizacja rozszerzeń jest dostępna w developerskiej wersji chromium wiech już chyba niebawem ukaże się w chromie 6:) cierpliwości

(szpon5) #6

Mam takie pytanie jeszcze. Czy synchronizacja obejmuje historię przeglądanych stron. Tutaj użytkownik kubus94 napisał, że obejmuje zakładki, ale czy tyczy się to również historii przeglądanych stron www?

(look997) #7

Synchronizacja historii oraz haseł ma się pojawić wkrótce.