Czy synchronizacja w Google Chrome obejmuje rozszerzenia?

Witam serdecznie, właśnie zainstalowałem Google Chrome dla Linuksa. Trochę mnie drażni, że musiałem od nowa pobierać rozszerzenia, konfigurować je, jak i inne ustawienia w przeglądarce.

Natknąłem się na synchronizację i jest tam informacja, że ta rzecz ułatwia udostępnienia danych (np zakładek i ustawień) na innych komputerach.

Mam dwa pytania co do tego:

  1. Czy synchronizacja obejmuje również rozszerzenia. Czyli, że oprócz ustawień i zakładek mógłbym również zaimportować rozszerzenia jak i ich ustawienia. Bo tak sobie pomyślałem skoro programiści napisali “na przykład” zakładek i ustawień. Czyli nie “tylko” zakładek i ustawień.

  2. Synchronizacja działa na wielu komputerach, ale czy działa na jednym, jednak w obrębie innych lokalizacji. Np jak mam system Windows i na nim skonfigurowany Google Chrome, to będę mógł przenieść te swoje dane z przeglądarki do systemu Linux w Google Chrome? Czy jednak synchronizacja obejmuje tylko inne komputery, a po wykryciu, że jestem na tym samym nie zadziała?

Witam odpowiem krótko

1 NIE

2TAK

Synchronizacja w najnowszej wersji obejmuje 3 elementy: Zakładki, Motywy i Ustawienia Przeglądarki. Jednakże nie tyczy się to rozszerzeń, które na trzeba instalować ręcznie… To w pewnym sensie swego rodzaju zabezpieczenie, bo w ten sposób za pomocą spreparowanego pliku ktoś mógłby zainstalować Ci zdalnie plugin za pomocą, którego przechwyci twoje dane do banków itp.

Aha, dziękuję bardzo za odpowiedzi.

od paru dni synchronizacja rozszerzeń jest dostępna w developerskiej wersji chromium wiech już chyba niebawem ukaże się w chromie 6:) cierpliwości

Mam takie pytanie jeszcze. Czy synchronizacja obejmuje historię przeglądanych stron. Tutaj użytkownik kubus94 napisał, że obejmuje zakładki, ale czy tyczy się to również historii przeglądanych stron www?

Synchronizacja historii oraz haseł ma się pojawić wkrótce.