Czy system 32 bitowy obsłuży 4 rdzenie?

Witam,

Mam pytanie: czy system 32 bitowy Windows 7 Professional obsłuży 4 rdzeniowy procesor? Czy może zostać przy 32 bitach czy lepiej już zainstalować system 64 bitowy?

Dzięki :wink:

Obsłuży bez problemu :smiley: . Podaj resztę sprzętu to powiemy która wersję wybrać :slight_smile:

Oczywiście, że obsłuży. Nawet więcej. Jest tylko problem z ilością RAMU. Wykrywa 3.50 GB, a w niektórych przypadkach tylko 3.25

Właśnie mam zainstalowany 32 bitowy i się zastanawiam czy nie przejść do wersji 64. Mam 4 giga ramu to wykrywa jedynie 3 :slight_smile: Dysk 500 giga i karta radeona 1 giga chyba 5600 coś takiego :wink: Czyli jedyna szkoda to zmarnowanie 1 giga ramu?

Możesz instalować wersję 64-bitową, po co RAM marnować :stuck_out_tongue:

Powinien Ci wykryć minimum 3.25 GB / mnie wykrywa 3.50 /. Jeżeli masz w planie dołożyć więcej Ramu to instaluj 64 bit.

Witaj

czy nie lepiej zostać narazie na tym 32wu bitowym(chce ci się wydawać kolejne 400zł na system) a w 2012 kupić windows 8

Problem w tym, ze trochę kiepsko z czasem :? No ale zajmę się tym.

Dzięki :wink:

nowator , tylko pamiętaj że win7 32-bit wymaga 1GB ramu a win7 64-bit wymaga 2GB ramu (dane oficjalne).

Tak pamiętam :slight_smile: ja mam 4 giga :))

Masz może"możliwość" przetestowania 64 bit i pusty dysk to “myślę” że warto samemu to sprawdzić.

Obsłuży,gorzej z oprogramowaniem,co do gier,4 rdzenie obsłużą tylko nowości (czytaj wymagania,czy jest zalecany quad core),oprogramowanie do tworzenia muzyki i edycji video

Co z tego, jak system widzi tylko 3,5GB zamiast 4GB, skoro może nawet tyle być niewykorzystane. Mam 4GB, system 64-bitowy i kiedykolwiek zużył maksimum 40%, reszty nie potrzebował (wskazania gadżetu na pulpicie).

Oczywiście masz rację. Do zwykłej pracy,przy systemie 32bit, 2 GB RAMU w zupełności wystarcza /ja mam 4GB-wykrywa 3.50 i też myślałem, że to dużo/. Ale już są takie gry jak np Wiedźmin 2, który w zalecanych wymaganiach potrzebuje 4 GB RAMU. Mam system 32bit i już nie mogę dołożyć pamięci. Nie mówię już o programach graficznych lub specjalistycznych, gdzie zapotrzebowanie na RAM zaczyna się od 6 GB wzwyż, bo to już inny temat.