Czy system Bada przesyła dane w tle?

Czy telefony z systemem Bada - po wyjęciu z pudełka - łączą się domyślnie z siecią?

Czy aby oszczędzić na rachunkach za przesyłanie danych i baterii trzeba na Badzie instalować jakieś APN-blockery, czy ToggleDaty czy stosować inne sztuczki - czy wystarczy powyłączać Widgety z Twarzoksiążką i Ćwitterem?

Pytam bo tak mają w zwyczaju wszystkie Androidy - z czego wielu ludzi na początku nie zdaje sobie sprawy (jeden mój znajomy nawet sprzedał Flipouta który bardzo mu się podobał - bo na infolinii Motoroli powiedzieli mu że nie da się tego zablokować :wink: ).

W wyszukiwarkach nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

.

Co do przesyłu danych to nie wiem, ale można po prostu nie konfigurować APN-ów lub je usunąć jeżeli jakieś już są, wtedy nie ma jak się łączyć z internetem.

Po wyjęciu z pudełka jeżeli domyślne ustawienia są dobre to telefon zapewne będzie się łączył z internetem.

Co do apn-blokerów itd, to to są chyba tylko widżety które pozwalają szybko z poziomu pulpitu włączyć\wyłączyć transmisję danych za pomocą sieci komórkowej. i nie trzeba ich instalować.

W androidzie bez instalacji jakiegokolwiek oprogramowania dodatkowego można włączyć\wyłączyć transmisję danych przez sieć komórkową w panelu Ustawienia>opcje bezprzewodowe>Sieć komórkowa (w zależności od romu i tłumaczenia nazwy mogą się różnić).

W Bada powinno być podobnie, czyli w ustawieniach będziesz miał do wyboru czy chcesz korzystać z internetu przez sieć komórkową czy np. tylko z sieci wifi.

Oczywiście sadaj72 ma rację, trzeba wejść w ustawienia i poustawiać profile transmisji danych