Czy system jest przypisany do konta Microsoft?

Na moim komputerze mam system Windows 10.
Czy jeśli będę składał nowy sprzęt i tam zainstaluje Windows 10 i zaloguje się na moje konto Microsoft to licencja będzie aktywowana tam? Jeśli nie to w jaki sposób mam przenieść tą licencje na tamten komputer?
Czy da się gdzieś sprawdzić jakie licencje mam przypisane do mojego konta microsoft?

1 polubienie

System przypisany jest do sprzętu, po staremu. Kontem logujesz się tylko do systemu / komputera.

Nie da się tego przenieść na inny komputer?

Możesz sobie kupić system na inny komputer i zalogować się swoim kontem Microsoft. Wyjdzie na to samo.

Ale właśnie pytam czy mogę jakoś system przenieść na inny komputer, bo po co mam kupować? Jak z tego już nie będę korzystał. Przecież musi być taka możliwość choćby jak robi się format systemu.

Jeżeli masz wersje BOX i instalujesz na innym komputerze a tamten usuwasz z konta. Jeżeli OEM to ci się nie aktywuje (jest jednorazowy przypisany do płyty)

Zobacz tutaj https://account.microsoft.com/devices
Generalnie każdą licencję da się przenieść na inny komputer ale nie zawsze będzie to zgodne z licencją. Przykład - mamy oem i pada płyta główna. Musimy ją zmienić a to wymaga reaktywacji systemu. Jeśli ten jest przypisany do naszego konta to wystarczy się zalogować. Teraz, co jeśli przeniesiemy tak licencje na nowy komputer? Jest to działanie niezgodne z oem ale aktywacja powinna się udać.

Szczegóły https://support.microsoft.com/en-us/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

W aktywacja powinno być to:
“System Windows został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej połączonej z twoim kontem Microsoft”

Wtedy wiesz, że przypisany do konta Microsoft. :smiley:

mam podobny problem ,chcę zmienić dysk HDD na którym jest system na dysk SSD oczywiście czysty czy da to się zrobić bez aktywacji bo windows10 mam już 2 lata

Przy zmianie dysku instalujesz na “czysto” Win10, a przy instalacji klikasz “nie mam klucza” system sam się zaktywuje.

1 polubienie