Czy system ma wpływ na działanie gier?

witam tak się zastanawiam otóż czy np jeśli bym miał windowsa 7 lub Xp zainstalowanego do gier obok 10tki to lepiej by chodziły gry niż na 10ątce? czy to nie ma żadnej różnicy? pozdrawiam

Raczej różnica jest znikoma. Podobno w windows 10 gry lepiej chodzą, ale jak się okazuje, może to być góra 1% różnicy :slight_smile:

 

Ja od czasu do czasu gram w gry blizzarda (D3,HOTS) i zauważyłem w szczególności na diablo że klatki są stabilniejsze na 8 potrafiły spadać przy większej akcji na około nawet 40 fps a w 10 bliżej tych 60 fps a gram na maksymalnych a sprzęt nie jest najwyższej klasy .

Chociaż zapewne jeszcze w jakie gry się gra wiadomo ale ja zauważyłem właśnie że jest lepiej na grach blizzarda przynajmniej w moim przypadku. Do działania samego windows 10 nie mam większych zastrzeżeń działa naprawdę stabilnie, i sprawdza się nie tylko do gier oczywiście.     

Pod Windows XP 64 bit działały niegdyś płynniej niż pod XP 32 bit, ale jak to się ma do nowszych wersji, czy np. na XP 64 bit będą działać lepiej niż na W10 64 bit, to już nie wiem pomijając już to, że obecnie zakup 64 bitowego XP to prawdziwy fuks.

Wydaje mi się że większość dzisiejszych gier jest pisana pod nowsze systemy Windows 7 —> Windows 10.

Za jakiś czas dopiero gracze odkryją w pełni zalety   DirectX 12 (który na dziś dostępny jest tylko w Windows 10)

 

w sumie racja nie zamierzam przechodzić dla gier na starszy system bo cenie Windows 10 i prawda jest taka że płynniej działają gry niż na 7 :slight_smile: