Czy system Windows 10 LTSC 2019 jest tego wart?

Potem pomyślałem o przejściu na Windows 7 … ale wsparcie kończy się w 2020 roku, więc nie jestem pewien …
Mam obecnie Windowsa 7. Zastanawiam się nad 10 LTSC, ale wiem że może być niestabilny, ale wydajność lepsza, w ogóle nie ma reklam .
Licencja dożywotnia. Więc mam pytanie, Czy warto go instalować?
Czy warto zainstalować i jakie są korzyści? Czy to jest bezpieczne? Czy jest lepszy niż Windows 10 Home lub Pro 1809?
A wasze opinie na temat Microsoftu i ich systemów jakie są? Czy Microsoft zmierza w dobrym kierunku?

Windows 10 LTSC też ma w sobie telemetrie. Jedynie czego jest pozbawiony to apek i reklam.

MS zmierza ku systemowi jako usłudze, objętej abonamentem.

Dla mnie licencja na W10 nie jest warta nawet złotówki. Dla domowego użytkownika w zupełności wystarczy wersja Home.

LTSC (LTSB) jest odmianą Okienek dla korporacji. Poprawki bezpieczeństwa są tutaj priorytetem, nowe funkcje (funkcjonalności) przeniesione są na dalszy plan:

Windows 10 LTSC jest wyłącznie w wersji Enterprise (tylko dla korporacji) i nie jest dostępny dla prywatnych użytkowników. Poza tym występuje wyłącznie jako upgrade do wersji Windows 10 Pro. Stabilność ma taką samą jak inny Windows 10.

1lajk