Czy system Windows 10 LTSC 2019 jest tego wart?

Potem pomyślałem o przejściu na Windows 7 … ale wsparcie kończy się w 2020 roku, więc nie jestem pewien …
Mam obecnie Windowsa 7. Zastanawiam się nad 10 LTSC, ale wiem że może być niestabilny, ale wydajność lepsza, w ogóle nie ma reklam .
Licencja dożywotnia. Więc mam pytanie, Czy warto go instalować?
Czy warto zainstalować i jakie są korzyści? Czy to jest bezpieczne? Czy jest lepszy niż Windows 10 Home lub Pro 1809?
A wasze opinie na temat Microsoftu i ich systemów jakie są? Czy Microsoft zmierza w dobrym kierunku?

Windows 10 LTSC też ma w sobie telemetrie. Jedynie czego jest pozbawiony to apek i reklam.

MS zmierza ku systemowi jako usłudze, objętej abonamentem.

Dla mnie licencja na W10 nie jest warta nawet złotówki. Dla domowego użytkownika w zupełności wystarczy wersja Home.

LTSC (LTSB) jest odmianą Okienek dla korporacji. Poprawki bezpieczeństwa są tutaj priorytetem, nowe funkcje (funkcjonalności) przeniesione są na dalszy plan:

Windows 10 LTSC jest wyłącznie w wersji Enterprise (tylko dla korporacji) i nie jest dostępny dla prywatnych użytkowników. Poza tym występuje wyłącznie jako upgrade do wersji Windows 10 Pro. Stabilność ma taką samą jak inny Windows 10.

1 polubienie

Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2019 bo tak brzmi pełna nazwa może być instalowany wyłącznie na urządzeniach typu embedded. Zgodnie z licencją Microsoft ta wersja nie może być stosowana na komputerach stacjonarnych, laptopach, etc. Informacja, że występuje jako upgrade do wersji Windows 10 Pro nie jest prawdą. System Windows 10 IoT Enterprise LTSC jest instalowany z obrazu przygotowanego przez integratora (udostępnianego przez Microsoft na specjalnym portalu) tak samo jak inne wersje Win 10 (bezpośrednio z pendrive USB). Można też nabyć licencję Field Upgrade, pozwalającą na aktualizację do wersji LTSC z dowolnego OS (oczywiście instalacja jest wykonywana od początku, na czystym nośniku).

W porównaniu do Win 10 PRO Windows LTSC 2019 ma sporo zalet - brak zbędnych dodatków typu Cortana, Edge, Windows Store itd. Działa też znacząco szybciej.

Tutaj opis wersji Windows 10 IoT

Windows 10 IoT Enterprise LTSC TO NIE JEST TO SAMO co zwykły Windows 10 Enterprise LTSC!!! Mam taki w pracy a przedtem miałem Windows 7 Enterprise.

Piszemy o dwóch wersjach: Windows 10 Enterprise (jako upgrade do wersji Windows 10 Pro) oraz Windows 10 Enterprise IoT LTSC 2019. Oznaczenie LTSC (Long-Term Servicing Channel) jest zarezerwowane dla wersji IoT, korporacyjny Windows 10 Enterprise nie ma tego. Temat wątku nie jest precyzyjny.

A tak wygląda to w sklepie:

Mylisz się. LTSC nie jest zarezerwowane wyłącznie dla IoT. Przykładowo licencja KV3-00262 pozwala na uaktualnienie Windows 10 Pro do Windows 10 Enterprise lub Windows 10 Enterprise LTSC, ale już nie do Windows 10 IoT Enterprise LTSC.
Popatrz zresztą na stronie MS jak sam producent rozróżnia te wersje:

Wracając do próby poprawnej odpowiedzi rzeczywiście zadane pytanie - LTSC wymaga i tak domeny, żeby go uciszyć. Usunięcie wszystkich przeszkadzajek jest osiągalne tylko przy dodatkowym kombinowaniu. Jest go mniej, ale równie dobrze można po prostu tak sobie ustawić Pro.