Czy system windows 7 64 bity na mój komputer?

Czy system windows 7 64 bit będzie działał na moim komputerze ?

mój sprzęt :

procek:

AMD Athlon II X2 250 Processor, 3013 MHz

pamięć:

2Gb, 2x1gb, kingston 2048/1333 ddr3 (mam zamiar dokupić jeszcze 4 Gb)

grafika:

PCIex GIGABITE GF GT 240 1024 mb

obecnie zainstalowany system windows7 professional 32 bit

Tak, Win 7 64bit będzie działał na Twoim komputerze.

Wstrzymaj się z jego instalacją, dopóki nie dołożysz więcej pamięci RAM.

Nie koniecznie. Możesz już śmiało instalować.

Jedynym problemem jest pamięć - przydało by się minimum 4GB, aczkolwiek system i tak będzie działać dobrze.

Ja bym na twoim miejscu zainstalował 32 bit na 2gb ram,gdybyś posiadał 3gb i powyżej to wtedy bym instalował 64 bit,system 64 bitowy je więcej ramu itp. ,aplikacji 64 bitowych i tak jest mało :stuck_out_tongue:

To czy jakikolwiek system 64 bit będzie działać na danym kompie zależy przede wszystkim od tego czy procesor jest co najmniej 64 bitowy. Reszta to już zależy od wymagań jakie ma ten system jeżeli chodzi o zużycie pamięci, ilości miejsca na dysku, czy szybkości procesora.

Pisze ogólnie o systemach operacyjnych 64 bitowych, a nie konkretnie o Windows 7 x64, choć ten oczywiście zawiera się w tej kategorii.

No wiadomo :),ja sam mam 64 bit ale na kompach z 3,4 gb ram :P,wszystkim co chcą instalować system tak mówię aby do 2gb instalowali 32 bit a 3gb i powyżej 64 bit

sami producenci laptopów tak robią :stuck_out_tongue:

Ja systemy 64bitowe instaluję na kompach w zależności od procesora. U mojego dziadka na 768MB RAM śmiga Ubuntu x64 :wink:

Z tym systemem 64 bitowym to taka śmieszna sprawa, bo żeby go zainstalować to trzeba mieć więcej RAMu.

A, po co system 64 bitowy? Właśnie po to żeby móc zainstalować więcej RAMu. :slight_smile:

Duża część użytkowników komputerów instaluje system 64 bitowy tylko dlatego bo wydaje im się, że przez ten fakt będą bardziej nowocześni.

A ja mam 32 bity, na sprzęcie

DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+

NVIDIA GeForce 9600 GT [512 mb]

Kingston 9905316-005.A04LF 1 GB x2

2006 rok kupna, do d… z takim kompem co nie?..

Mam podobny bo na razie nie stać na wymianę części ale nie jest źle ,gry jako tako jeszcze chodzą :smiley:

Procesor nie ma być conajmniej 64bit, tylko ma mieć odpowiednią architekturę. Przykładowo na IA-64 nie zainstalujesz systemu x86

I na koniec: nie ma czegoś takiego jak x64. Pewnie chodziło ci o x86_64 czyli architekturę x86 z poszerzonymi magistralami, rejestrami itd.

x86 wzięło się z nazw procesorów intela (386, 486, 586, …).

Co do tematu: wiele osób instaluje systemy 64bit na starszym sprzęcie i nikomu to nie przeszkadza. Cukierkowy wygląd przyciąga ZU.

A Ubuntu ma mniejsze wymagania niż W7.

32bitowy system ogranicza ilość pamięci RAM? Mój znajomy miał Debiana x86 na kompie z 6GB RAM.

W windowsie sa ograniczenia i system będzie widział tylko 3,25gb ramu jak sa 4.

Skoro Razziel2011 pisze: “2Gb, 2x1gb, kingston 2048/1333 ddr3 (mam zamiar dokupić jeszcze 4 Gb)” to chyba oczywiste, że w jego przypadku instalowanie wersji 32 bitowej nie ma sensu…

Razziel2011 - instaluj śmiało wersję 64-bit.

:roll:

Jak masz zamiar dokupuć to instaluj 64 bit ,nie doczytałem tego co napisałeś do końca :stuck_out_tongue:

Pocztaj o PAE. Kolega skompilował/zainstalował jądro z PAE, dzięki czemu jego system zaadresuje więcej pamięci.

Dokładnie 4GB-1b.

Gdzie jest haczyk?

Liczona jest CAŁA pamięć dostępna w komputerze, czyli RAM + pamięć grafiki. Jak grafa ma 768MB, to system zaadresuje tylko 3.25GB RAM.

Dziękuje wszystkim

myślę że wyczerpało to moją ciekawość

jak to mówią: ,Temat uważam za zamknięty’’

Dzięki za pomoc ! :smiley:

Znam PAE… Dlatego przecież o tym piszę :wink: