Czy ta karta będzie obsługiwana?

(Diedripper) #1

Witam. Chciałbym dokupić kartę graficzną ati radeon HD5450, lecz nie wiem czy będzie działała. Oto moje parametry:

Pole Wartość

Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard HP d530 SFF(DG058A)

Pole Wartość

Typ procesora Intel Pentium 4, 2800 MHz (14 x 200)

To chyba tyle z ważniejszych rzeczy. Jeżeli czegoś potrzeba, to proszę napisać.

Aaa, tu link to karty:http://allegro.pl/karta-graficzna-powercolor-radeon-hd5450-1gb-ddr3-i1644489226.html

Może jakąś inna wybrać (w przedziale do 150 zł)?

(Mateusz Rogolski2) #2

nie dobrze, Twoja płyta obsługuje port do karty graficznej AGPx8. Więc radziłbym kupować kartę pod AGP. Jeżeli chciałbyś zakupić HD5450 to musiałbyś zmienić całego kompa przynajmniej na podstawkę AM2.

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=10 ... 50-700&w=s

to jest karta pod AGP, ale na tej karcie nie pograsz sobie dzisiaj w gry.

(Diedripper) #3

To co musiałbym zmienić (tzn.wymienić)?

(Mateusz Rogolski2) #4

od zasilacza, po płytę główną :smiley: napędy, ogólnie nowy komp ^^ chyba że chcesz inwestować w starą technologię. A to się nie opłaca za cholere. Uzbieraj sobie 1200zł i kupisz sobie normalny komputer i pograsz w normalne gry.

(Diedripper) #5

No to mnie pocieszyłeś :frowning: No cóż. Dzięki za odpowiedź.

-- Dodane 04.06.2011 (So) 21:03 --

Skoro już założyłem ten temat, to chciałbym się jeszcze zapytać:

1)Czy ten procesor jest dobry

2)Czy jeżeli kupie nowy komputer to czy mogę mieć 2 procki?/ew. czy mogę włożyć ten procesor i nie zmieni to nic w stosunku do PCI-e?

(Adi636) #6

1) jest dość dobry - ale jak na swoje czasy :smiley: teraz już są o wiele lepsze procesory, dwu, trzy i czterordzeniowe.

2) nie możesz mieć dwóch procesorów :wink:

(Mateusz Rogolski2) #7

pamiętam jak miałem jeszcze Durnia 800MHZ, to były czasy i zazdrościłem kuplowi że ma Durnia 1200MHZ i 256 ramu..

Tak jak kolega powyżej, Pentium był dobry parę lat temu, teraz to tylko do biodegradacji ^^ albo zostawić procek dla potomnych ^^, żeby wiedzieli że na takim kiedyś się grało.

(igrek) #8

W sumie na agp żeby w coś jeszcze zagrać to ewentualnie geforce serii 7xxx albo 6600 gt. Ale jak mówili przedmówcy za dużo nie zdziałasz. Ile masz ramu?