Czy ta karta będzie obsługiwana?

Witam. Chciałbym dokupić kartę graficzną ati radeon HD5450, lecz nie wiem czy będzie działała. Oto moje parametry:

Pole Wartość

Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard HP d530 SFF(DG058A)

Pole Wartość

Typ procesora Intel Pentium 4, 2800 MHz (14 x 200)

To chyba tyle z ważniejszych rzeczy. Jeżeli czegoś potrzeba, to proszę napisać.

Aaa, tu link to karty:http://allegro.pl/karta-graficzna-powercolor-radeon-hd5450-1gb-ddr3-i1644489226.html

Może jakąś inna wybrać (w przedziale do 150 zł)?

nie dobrze, Twoja płyta obsługuje port do karty graficznej AGPx8. Więc radziłbym kupować kartę pod AGP. Jeżeli chciałbyś zakupić HD5450 to musiałbyś zmienić całego kompa przynajmniej na podstawkę AM2.

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=10 … 50-700&w=s

to jest karta pod AGP, ale na tej karcie nie pograsz sobie dzisiaj w gry.

To co musiałbym zmienić (tzn.wymienić)?

od zasilacza, po płytę główną :smiley: napędy, ogólnie nowy komp ^^ chyba że chcesz inwestować w starą technologię. A to się nie opłaca za cholere. Uzbieraj sobie 1200zł i kupisz sobie normalny komputer i pograsz w normalne gry.

No to mnie pocieszyłeś :frowning: No cóż. Dzięki za odpowiedź.

Dodane 04.06.2011 (So) 21:03

Skoro już założyłem ten temat, to chciałbym się jeszcze zapytać:

1)Czy ten procesor jest dobry

2)Czy jeżeli kupie nowy komputer to czy mogę mieć 2 procki?/ew. czy mogę włożyć ten procesor i nie zmieni to nic w stosunku do PCI-e?

  1. jest dość dobry - ale jak na swoje czasy :smiley: teraz już są o wiele lepsze procesory, dwu, trzy i czterordzeniowe.

  2. nie możesz mieć dwóch procesorów :wink:

pamiętam jak miałem jeszcze Durnia 800MHZ, to były czasy i zazdrościłem kuplowi że ma Durnia 1200MHZ i 256 ramu…

Tak jak kolega powyżej, Pentium był dobry parę lat temu, teraz to tylko do biodegradacji ^^ albo zostawić procek dla potomnych ^^, żeby wiedzieli że na takim kiedyś się grało.

W sumie na agp żeby w coś jeszcze zagrać to ewentualnie geforce serii 7xxx albo 6600 gt. Ale jak mówili przedmówcy za dużo nie zdziałasz. Ile masz ramu?