Czy ta karta będzie pasować do sprzętu?

Mam pytanie czy da rade zmienić na kartę od Asusa Radeon R7 250x do mojego sprzętu ? procesor i2 duo Cpu E7400 2,80GHz , zasilacz 420W Qoltec. Obecnie mam kartę Nivida GeForce 9500 GT

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie.thumb.PNG.bc562933828f3c

Doczepić, nie. Ale zamienić na 250x już tak.

Więc zasilacz mam dobry do tej karty.

 

tak

Twój komputer z kartą R7 250X przy maksymalnym obciążeniu wszystkich podzespołów będzie pobierał ok. pobierał 195W i chociaż obciążenie takie występuje tylko w testach stabilności to wg mnie i tak ten zasilacz jest za słaby i w najlepszym układzie w ogóle “nie wystartuje” (PPFC) lub przy większych obciążeniach będzie doprowadzał do częstych restartów, zaś w najgorszym może doprowadzić do uszkodzenia innych podzespołów komputera.

Generalnie rzecz biorąc Qoltec 420W to pseudo zasilacz z czarnej listy (http://tnij.at/68206) wg producenta na linii 12V ma moc 216W (pobożne życzenie) dodatkowo ma pasywny układ PFC 1 (PPFC).

Podsumowując, ten szrot (zasilacz) jest dobrany pod konkretną konfigurację sprzętową i wymiana karty graficznej na bardziej “prądożerną” jest niewskazana.

Biorąc powyższe argumenty pod uwagę (niezależnie od konfiguracji sprzętowej) należy ten pseudo zasilacz jak najszybciej wymienić.

 

1  - Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z linii 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.

Do tego procesora wybór karty AMD będzie strzałem w stopę, ze względu na sterowniki. Poszukaj lepiej używanych GTX 460/560. Wydajniejsze konstrukcje nie mają w tym przypadku sensu.

Zasilacz należy bezwzględnie wymienić na markowy, na przykład Corsair VS 450W.

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/11274239